Tip na november: Dni študentstva na oravskej levsnej železnici

ORAVA – Vážení priatelia, Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava Vás vo štvrtok 17.11.2011 srdečne pozýva do svojej expozície – Oravskej lesnej železnice v Oravskej Lesnej, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Vo štvrtok, 17. 11. 2011, bude v prevádzke parný rušeň Gontkulák z roku 1928, ktorý kedysi vozil drevo práve na Kysucko-oravskej lesnej železnici. Všetky jazdy a vstup do expozície budú ZADARMO!

Počas dňa bude premávať parný rušeň Gontkulák so súpravou otvorených vozňov. V areáli stanice budú návštevníkom prístupné  všetky vozidlá jazdiace na Oravskej lesnej železnici. Pre záujemcov bude s parným rušňom a naloženým oplenovým vozňom vytvorená súprava historicky verne zobrazujúca fungovanie železnice práve v čase jej najväčšej slávy.

Atmosféru starých čias bude dopĺňať aj personál v dobových lesníckych uniformách. Všetky informácie o železnici Vám budú poskytnuté prostredníctvom stránky Oravského múzea www.oravskemuzeum.sk alebo na telefónnom čísle 043 / 5524891.

zdroj: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4259-Pozvanka-na-jazdu-Gontkulakom-na-OLZ/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.