Tip na november: Burza modelářů a Mikulášský vlak

PARDUBICE – Ačkoliv je podzim a železniční muzeum v Rosicích n.L. je již zavřené, členové Pardubického spolku historie železniční dopravy ani teď nezahálí. Opravují motoráčky, exponáty, chystají daší vozidla či vybavení muzea pro novou sezónu. Do konce letošního roku ale také chystají ještě ledacos zajímavého zejména pro rodiny s dětmi.

Tuto sobotu 3. listopadu 2012 se koná modelářská „burza“, která zujme nejen milovníky malých mašinek, ale i sběratele všeho okolo železnice. Je tu možnost se přijít jen podívat nebo něco vyměnit, prodat, či koupit. Nebude chybět ani stánek s odbornou literaturou, či pohlednicemi musea Rosice n.L.. Místo konání je tradiční – kulturní místnost Depa kolejových vozidel PJ Pardubice, vstup z ulice Na Staré poště. Z Palachovy třídy se sem dostanete pěšky po schodech za podjezdem naproti Kávovinám, nebo autem  ulicí Milheimova a V Ráji. Otevřeno je v čase 8.00 -11.00h.

Vstupné je pouhých 10,-Kč a pro děti do 6-ti let je vstup zdarma. Nechybí ani drobné občerstvení. Podrobnosti naleznete na http://www.pshzd.cz/burzy.html . Letos je tomu dvacet sedm let, co se poprvé v Pardubicích konala akce zaměřená na nákup, prodej a výměnu železničních modelů.

Také se nezadržitelně blíží jízda Mikulášského vlaku, který vyjede v sobotu 24. listopadu 2012. Odjezd z Pardubického hlavního nádraží je v 9.00 a návrat tamtéž v 14.45. Cílovou stanicí historického motoráčku jsou Třebechovice, kde bude před odjezdem zpět probíhat nadílka. Cena jízdy včetně nadílky pro děti, čerta a Mikuláše je 150,-Kč za osobu. Pořadatelé doporučují rezervaci místa na pshzd@email.cz, popř. závaznou objednávku na tel. 604926620. Kapacita vlaku je omezena, proto přednost mají osoby s rezervací.

Autor: O. Čížek – jenatel spolku

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.