Tip na november: 30. výročie metra B v Prahe

PRAHA – Druhého novembra 2015 si metropola Českej republiky pripomenie 30. výročie sprevádzkovania metra na trase „B“. Pri tejto príležitosti bude v dňoch 1. a 2. novembra vypravená historická súprava metra 81-71.

 

 

 

 

V nedeľu 1. novembra 2015 bude historická súprava postupne voziť cestujúcich na tých úsekoch trasy, ako postupne béčko pražského metra rástlo. Najprv medzi stanicami Smíchovské nádraží – Florenc (predtým Sokolovská) až po finále v celej trase:

Smíchovské nádraží – Florenc (úsek I.B – sprevádzkovaný 2. novembra 1985)
Florenc – Nové Butovice (úsek III.B – sprevádzkovaný 26. októbra 1988)
Nové Butovice – Českomoravská (úsek II.B – zprovozněn 22. listopadu 1990)
Českomoravská – Zličín (úsek V.B – sprevádzkovaný 11. novembra 1994)
Zličín – Černý Most (úsek IV.B – sprevádzkovaný 8. novembra 1998)
Černý Most – Zličín

V pondelok 2. novembra 2015 bude historická súprava vv rannej a popoludňajšej špičke zaradená do bežnej premávky s cestujúcimi.

Po oba dni budú mať historickú súpravu na starosti dobovo oblečení strojvodcovia, Cestujúci si vypočujú dobové hlásenia a v reklamných rámčekoch sa dočítajú informácie z histórie.

Cestovný poriadok nájdete TU.

Súprava 81-71, prezývaná tiež briketa či čierná huba, doslúžila v pražskom metre na trase B v roku 2009. Jej fanúšikovia sa s ňou ale môžu stretnúť aj naďalej, a to v rámci Zážitkovej turistiky v depe Zličín. K téme 30 rokov trasy B a vytvoreniu prestupného trojuholníku v pražskom metre sa 7. novembra 2015 uskutoční v Kráľovstve železníc špeciálna prednáška o histórii, súčasnosti a budúcnosti pražského metra.

Autor: Jaroslav Filo a Dopravný podnik Praha, a.s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.