Tip na november: 17. ročník tradičného výletu do Třebechovic

PB220051PARDUBICE, TŘEBECHOVICE – Pardubický spolek histórie železniční dopravy vás v sobotu 20. novembra 2010 pozýva na predmikulášsku jazdu historickým motorovým vozňom M 131, ktorý z Pardubíc odchádza o 08.35 a zz Rosic nad Labem o 08.40. Návrat do Pardubíc je plánovaný cca o 14:30. Vlak bude mať z dopravných dôvodov aj niekoľko zastávok. Za Pri jazde tam aj späť, ale aj počas stánia môžete využiť službydrobného občerstvenia v prostrednom voze. Po príchode do Třebechovic je zhruba dve hodinky „voľno“. Je možno navštíviť Katarínsky jarmok na náemstí, prípadne Múzeum Betlehémov.

Približne o 12.00 začíná nadieľka. O presnom začiatku vás ešte bude informovať sprievodca. Nádieľka prebieha tak, že čert a Mikuláš prechádza vlak odzadu do predu. Deti dostávajú balíčky so sladkosťami, kto neposlúchal môže na požiadanie dostať aj pravé uhlie :-)) Odchod vlaku do Pardubíc je o 13:20.

Zdroj: Pardubický spolek histórie železniční dopravy
Úprava: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.