Tip na november: 17. november 1989 „Aby ľudia nezabudli

BRATISLAVA – Pri príležitosti 24. výročia Nežnej revolúcie a štátneho sviatku „Dňa boja za slobodu a demokraciu“ Srdečne Vás pozývame  na spomienkové kultúrne podujatie pod názvom ,,Aby ľudia nezabudli“. Podujatie sa bude konať v nedeľu  17.11.2013 o 14,30 hod. v areáli vojenského múzea a v bunkri  BS-8 Hřbitov  na Kopčianskej ulici v Petržalke.

 

 

 

Program podujatia

Pri príležitosti spomienkového podujatia na 17.11.1989 a štátneho sviatku 24. výročia „Dňa boja za slobodu a demokraciu“  Občianske združenie „Zachráňme petržalské bunkre“ v areáli bunkra BS-8 Hřbitov na Kopčianskej ulici v rámci spolupráce s Vojenským historickým ústavom Bratislava, Magistrátom hl. mesta SR Bratislavy, Mestskou časťou Petržalka, Personálnym úradom ozbrojených síl SR, Regrutačnou skupinou Bratislava, Vojenskou políciou a Spolkom histórie colníctva a finančnej správy pripravilo zaujímavé spomienkové podujatie „Aby ľudia nezabudli “.  Aj tento rok  nadšenci vojenskej histórie postavili na pôvodnom mieste symbolický plot z ostnatého drôtu (Železnú oponu). Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bude ostro strážená socialistická hranica vojakmi pohraničnej stráže. Spolok histórie colníctva a finančnej stráže bude robiť ukážku kontroly motorového vozidla a batožiny na hraniciach ako sa robili v roku 1989. V bohatom programe nebude chýbať ukážka narušiteľov štátnej hranice, streľba zo samopalov na utečencov, ktorí sa pokúsia utiecť cez ostro stráženú  hranicu na západ. Dominantou podujatia, ktoré začne o 14.30 hod bude slávnostné strihanie „Brány“ z ostnatého drôtu. Prítomní návštevníci podujatia budú mať jedinečnú príležitosť získať originálnu trofej a to trikolóru z ostnatého drôtu, ktorý pochádza z bývalej železnej opony. Na slávnostnom akte sa zúčastní  primátor Hl. mesta SR Bratislavy doc. RNDr. Milan Ftáčnik, CSc., starosta MČ Petržalka Ing. Vladimír Bajan, starostka pohraničnej Rakúskej obce  Kittsee BGM. DR. Gabriele Nabinger a ďalší vzácni hostia. V nedeľu 17.11.2013 o 15:00 v podzemí bunkra budú vystavené zaujímavé historické fotodokumenty zo života pohraničnej stráže. Atraktívne spomienkové podujatie, ako to bolo na hranici za socializmu bude iste zaujímavé hlavne pre mladú generáciu a rodiny s deťmi. Na záver podujatia bude degustácia špeciálneho vojenského guláša.

Kultúrne podujatie podporili:

– Prvá stavebná sporiteľňa a.s. Bratislava
– Slovenská plavba a prístavy a.s. Bratislava

Zmeny v programe sú vyhradené !

Zdroj: http://www.bunker.bs8.sk/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.