Tip na marec: Výstava železničných modelov a koľajísk

OSTRAVA – Stredisko volného času Ostrava-Zábřeh, príspevková organizácia, Gurťjevova 8 usporiada Výstavu železničných modelov a koľajisk. Akcia sa koná 15. a 16. marca 2013 v priestoroch SVČ Ostrava – Zábřeh a je prístupná verejnosti v piatok a sobotu od 09:00 do 18:00. Členovia Spoločnosti priateľov železničného modelárstva a železnice privezú k vystaveniu celkom 10 koľajisk rozličných veľkostí. K videniu budu modely amerických železníc vo velikosti 0. Jedno z dvoch koľajisk vo velikosti N bude mat na tejto akcii svoji premiéru. Ostatné koľajiska budu vo veľkosti TT.

Diváci si budú môcť  prehliadnuť množstvo námetov od parných vlakov až po súpravy, od malých staníc po veľku stanicu, vlaky jazdiace malebnou krajinou , plne funkčný zabezpečovací system staničného rozhlasu a plno ďalších zaujímavých vecí a detailov.

Súčasťou výstavy je výtvarná sútaž na tému „Vlaky, vláčky a mašinky“. Vernisáž bude počas celej výstavy a nejlepší diela budú vyhodnotené v sobotu 16. 3. 2013 o 16:00. Pre návštevníkov je pripravený sprievodný program zo železničnou tématikou (kvízy, sútaže, zaujímavosti).

Na svoje si prídu malí i veľkí nadšenci vláčikov i mašiniek. Vstupné je 30,- Kč. Bližšie informácie sú k dispozícii na webových stránkach www.svczabreh.cz alebo kontaktujte Janu Ďulíkovou, jana.dulikova@svczabreh.cz , tel. 596 753 224.

Spracoval: Patrik Špačinský
Zdroj: http://www.svczabreh.cz/index.php?akce=3&p=344

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.