Tip na marec: Tak trošku pohádkový vlak

ČESKÉ BUDĚJOVICE, NETOVICE – Pohádkový král Jihočeského pohádkového království Zdeněk I. bude s vámi v pátek 16. března 2012 cestovat v salonním voze i se všemi svými pohádkovými ministry. Na nádraží v Českých Budějovicích krále přivítají fanfáry a doprovodíme jej do Pohádkového vlaku, který potáhne parní lokomotiva “Kafemlejnek”. V Dívčicích bude Jeho Jasnost podepisovat dětem památníčky, pohledy a obrázky, které si přinesou.

V Netolicích proběhne na nádraží slavnostní uvítání panovníka starostou města Oldřichem z Netolic. Král pak nasedne do kočáru taženého koňmi a spolu s pohádkovým průvodem a všemi dětmi projde městem na netolické náměstí, kde bude připraven kulturní program, tance, hudba a další autogramiáda Zdeňka Trošky.

Děti cestující ve vlaku oblečené do pohádkových kostýmů obdrží od Českých drah omalovánky. Vydejte se s námi zakončit budějovické jarní prázdniny v Pohádkovém vlaku!

Jízdní řád Pohádkového vlaku “Tak Trošku” Pohádkový vlak

Příjezd Odjezd Stanice Příjezd Odjezd
8.55 České Budějovice 15.25
9.32 9.56 Dívčice 14.18 14.42
10.23 Netolice 13.50

Program 10. pohádkového dne v Netolicích se Zdeňkem Troškou a oslava 10. výročí vzniku infocentra v Netolicích

České Budějovice

– 8.30 – Uvítání pohádkového krále v hale nádraží v Českých Budějovicích
– 8.55 – Odjezd vlaku do Netolic

Dívčice

– 9.32 – 9.56 – Autogramiáda Zdeňka Trošky v Dívčicích (vlak nebo čekárna)

Netolice

– 10.23-10.45 – Příjezd pohádkového krále Zdeňka Trošky s Pohádkovou akademií historickým parním vlakem Peklíkem z ČB do Netolic
– 10.45 -11.00   Přivítání na nádraží starostou , fanfáry
– 11.00- 11.15  – Pohádkový průvod v kostýmech z nádraží na náměstí (pokus o rekord v počtu pohádkových postav z Troškových filmů)
– 11.15 -12.00 – Přivítání krále Petrem Vokem z Rožmberka, projevy, předání cen, přijetí nových pohádkových kanceláří,  přijetí Pohádkového Blanského lesa- Netolicka do Pohádkového království.
– 12.00 – autogramiáda Zdeňka Trošky a kulturní program
– 12.00 – 12.30 – rocková kapela Rošťáci, ZUŠ Netolice
– 12.40 – 12.45 – taneční soubor Tanečky, DDM Netolice
– 12.50 – 13.10 – dětský pěvecký sbor Netoličtí Vrabčáci
– 13.15 – 13.20 – taneční soubor Dance, DDM Netolice
– 13.30 – rocková kapela Rošťáci
– 13.50 – odjezd parního vlaku z Netolického nádraží do Českých Budějovic

V rámci programu: Výtvarné dílny a soutěže  pro děti, trampolíny. Občerstvení. Výstava k 10. výročí založení Pohádkového království Zdeňka Trošky s logovtipy Jaroslava Kerlese. Hlasování o logovtip roku 2012.

Jízdné a rezervace:

– Děti do 6 let: 50 Kč
– Děti 6-15 let: 100 Kč
– Cestující nad 15 let: 200 Kč
– Jízdné je jednotné a platí z jakékoliv stanice pro jízdu tam i zpět.
– Místo ve vlaku je nutno rezervovat předem a to telefonicky na čísle 972 544 691, nebo na e-mailem na adrese: jiznicechy@cd.cz.
– Rezervace jsou možné od 13. února 2012 do 15.března 2012
– Rezervované jízdenky  (ve formě pohádkové “placky”) budou k vyzvednutí v ČD centru v Českých Budějovicích, popř. dle dohody jinde
– Držitelé čestných jízdenek: Nutná rezervace za 30 Kč na výše uvedených kontaktech

Zdroj: http://www.cd.cz/jihocesky-kraj/nostalgicke-vlaky/-12592/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.