Tip na marec: Svet modelov, hračiek, hier a fantázie v Olomouci

For model 2015aOLOMOUC – Na Výstavisku Flora Olomouc sa od 13. do 15. marca 2015 koná ďalší ročník predajnej výstavy modelov a zberateľstva For Model. Súčasťou akcie bude i zábavný program. Za výlet do mesta Olomouc do sveta modelov rýchlych vozov, elegantných lietadiel, lokomotíva, impozantných vojenských plavidiel, ale i hradov alebo mohutných pevností si u detí zaslúžite uznanie.

V pavilóne A Výstaviska Flora Olomouce môžete navštíviť predajnú akciu, na nej si nájde každý to svoje. Zastúpená bude naozaj široká škála modelov, hračiek i zberateľských predmetov z najrôznejších oblastí ľudskej činnosti.

V modelárskej časti výstavy si bude možne pozrieť expozíciu historických vojenských lodí, lietadiel, ponoriek, automobilov a bojovej techniky. Tešiť sa môžete na ukážky diaľkovo ovládaných RC nákladných automobilov, lietadiel, vrtuľníkov alebo lodných modelov v nainštalovanom bazéne.

Sučástou expozície modelov bude i sekcia venovaná železničné doprave. Určite neprehliadnete modulové koľajisko z rozmermi 6×2 metra s prehliadkou historických koľajových vozidiel, ktorú spoločne pripravili olomoucké múzeum ČD a Stredná škola obchodná a technická Olomouc (bývalé železničné učilište).

Milovníkov sveta na koľajach určite tiež poteší  prehliadka lokomotív divokého amerického západu druhej  polovice 19. storočia zo zbierky Jana Volného z Litovle. Modely z dreva, preglejky a drôtu v merítku cca 1:26 sú dlhé  okolo 65 centimetrov 

Na svoje si prídu i zberatelia . Preh.liadnuť si môžete vzácne kolekcie turistických známok, pohľadníc, medailí, vojenská i hasičská výzbroj a výstroj alebo zbierky modelov hradov, zámkov. V numizmatickej sekcii uvidíte napríklad platidla z obdobia prvej alebo druhej svetovej vojny. 

I tento rok bude určite patriť k najobludnejším expozícia hračiek a stavebníc české legendy Merkur. Predstaví sa ale i originálna česká stavebnica s patentovým systémom Gecco. 

Snahou organizátorov je, aby ich výstava čo najviacej návštevníkov bavila. Preto sa v rámci výstavy budu konať i závody na šliapadlách či s RC drift auta, doskové, spoločenské a ďalšie hry. Pre kreatívnych potomkov bude k dispozícii keramická dielnička a v sobotu výstavu spestrí bublinová show.

Výstava For Model bude otvorená v piatok a v sobotu od 09:00 do 18:00, v nedeľu od 09:00 do 17:00. Za vstupné zaplatíte 80,- Kč, zľavnené stojí 40,- Kč a deti do šesť rokov máju vstup zdarma.

Zdroj: České dráhy, a. s.

For model 2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.