Tip na marec: Historickým vlakom na výstavu Opava železničná

Logo_OZKOPAVA – Opavská kultúrna organizácia spoločne s členmi OŽK pre Vás pripravili na sobotu 7.3.2015 jazdu historického motorového vlaku na trase Krnov – Opava východ – Hradec nad Moravicí – Opava východ – Hlučín – Opava východ – Krnov.

Historický vlak bude tvorený motorovým vozom M 131.1454 „Hurvínek“ a prívesným vozom Clm z roku 1955. (Kapacita vlaku je cca 120 cestujúcich).

Vo vlaku budu sprievodcovia v historických uniformách a cestujúci dostanú nefalšované lepenkové Lístky.

Vo vlakoch Opava – Hradec nad Moravicí – Opava – Hlučín – Opava a na staniciach Opava východ, Hradec nad Moravicí, Kravaře ve Slezsku a Hlučín bude hrať pravý Flašinetár.

V Hradci nad Moravicí sa môžete tešiť na Retro trojkolku miestneho pekára , u ktorého si môžete kúpiť čerstvo napečené koláčiky (tvarohové, makové, povidlové) špeciálne len pre Vás.

Cestujúci na trase Krnov – Opava východ – Krnov budú mať počas tejto jazdy pravdepodobne poslednú možnosť odviesť  sa historickým vlakom po „starej trati“ – okolo mechanických závor a návestidiel.

Poďte  štýlovo – historickým vlakom na výstavu Opava železničná, ktorá sa koná v Obecnom dome na Ostrožné ulici v Opave, alebo sa len previesť historickým  motorákom.

Zdroj: http://www.ozk-opava.cz/news/historickym-vlakem-na-vystavu-opava-zeleznicni/

OKO-plakat-jizda 7.3.2015

Opava zeleznicni_plakat A2.indd

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.