Tip na máj: S motorákom za trdelníkom

Motorak a trdelnikBRATISLAVA, SKALICA – Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava-Východ Vás pozýva na jazdu historickým motorovým vlakom M 262.007 + 020.186-3, ktorá sa uskutoční v sobotu 16. májka 2015 pri príležitosti tradičného Trdlofestu súčasťou ktorého je aj tradičné pečenie maxitrdelníka.

Deň plný trdelníka, vína a dobrej nálady začína vo Františkánskej záhrade v Skalici už o 10:00 a potrvá až do neskorých večerných hodín. Na svoje si prídu aj nadšenci cestných veteránov, ktorí si v čase od 15:00 do 18:00 na Námestí Slobody môžu pozrieť historickú expozíciu k 80. výročiu výroby traktorov Svoboda, vrámci ktorej bude možné vzhliadnuť 12 historických traktorov Svoboda Diesel – kar. Chýbať nebude ani jazdenie na historických traktoroch i projekcia filmových dokumentov. Okrem toho si bude možné pozrieť aj viaceré kultúrne pamiatky a k dispozícii bude aj Turistická informačná kancelária.

1112banertrdlofes2015
Kompletný program podujatia

Mimoriadny vláčik motoráčik zastaví v staniciach Bratislava-Hlavná stanica, Malacky, Kúty, Holič a Skalica. Odchod z Hlavnej stanice je o 08:00, návrat je naplánovaný na 18:00. O odchode zo Skalice sa informujte u vlakového personálu.

Motorak a trdelnik 2

• Cestovné- dospelý, spiatočný:
10,- € z Bratislavy, 7,- € z Malaciek, 4,- € z Kútov a 2,- € z Holiča

 

Autor: Jaroslav Filo

Trdelnik-bez-detskeho-listka

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.