Tip na máj: S Albatrosom na Rušňoparádu do Košíc

BRATISLAVA, KOŠICE – ALBATROS klub, Železničná spoločnosť Slovensko, národný dopravca a Železničné múzeum SR Vás pozývajú na akciu S Albatrosom do Košíc na Rušňoparádu 2019. Jazda mimoriadneho vlaku ťahaného parným rušňom 498.104 „Albatros“ do Košíc sa bude konať v piatok 3. mája 2019 a spiatočná jazda do Bratislavy bude v pondelok 6. mája 2019. V súprave vlaku bude zaradený prezidentský vozeň Salon, historický reštauračný vozeň WR, lehátkové vozne Bc, modelárske vozne a B vozne.

 

 

Trasa mimoriadneho vlaku povedie jednou z najzaujímavejších železničných ciest na Slovensku. Napokon, presvedčte sa sami.

Piatok 3. mája 2019:

Bratislava hlavná stanica – Galanta – Šurany – Hronská Dúbrava – Zvolen (zbrojenie vody do Albatrosa, prestávka na fotenie) – Banská Bystrica – Čremošné – Vrútky (zbrojenie vody a otočenie Albatrosa na triangli, pripojenie vozidiel z Vrútockého klubu, prestávka na fotenie) –  Margecany – Košice.

Pondelok 6. mája 2019:

Košice – Margecany – Vrútky – Leopoldov – Trnava – Bratislava hlavná stanica

Ubytovanie počas Rušňoparády 2019 (piatok, sobota, nedeľa, pondelok) je možné zabezpečiť v lehátkových vozňoch Bc, ktoré budú odstavené v areáli depa Košice, len pár metrov od konania tejto veľkolepej akcie.

Cena miestenky v piatok – jednosmerná Bratislava – Košice: 25,- €
Cena miestenky v pondelok – jednosmerná Košice – Bratislava: 20,- €
Cena miestenky spiatočná Bratislava – Košice a späť: 35,- €

Cena miestenky s ubytovaním (2 – 3 noci): 120,- € / uzamykateľné kupé (max.4 osoby)
Cena miestenky s ubytovaním (1 noc): 60,- € / uzamykateľné kupé (max.4 osoby)
V cena miestenky s ubytovaním je aj cena za cestovné.

Počas celej jazdy bude k dispozícii reštauračný vozeň. Počet miest je obmedzený. Informácie o akcii ako aj objednávky prijímame IBA e-mailom na adrese: albatrosklub@albatrosklub.sk Predpokladaný odchod z Bratislavy aj Košíc je v ranných hodinách. Cestovný poriadok bude uverejnený po jeho schválení po jeho schválení na webovej a facebookovej stránke Albatros klubu a bude doplnený aj do tejto pozvánky. Odporúčame cestujúcim skontrolovať si odchod vlaku jeden deň vopred. V prípade nevyužitia služby sa cestovné nevracia. V prípade technických príčin môže byť akcia zrušená, alebo môže byť hnacie vozidlo nahradené iným. Výťažok z cestovného a propagačných materiálov bude použitý na udržiavanie prevádzkyschopného stavu parného rušňa 498.104 „Albatros“.

VRÁTENIE CESTOVNÉHO:

V prípade požiadania vrátenia cestovného do 22. apríla 2019 bude vrátené 100% cestovného, do 23. apríla 2019 bude vrátené 75% cestovného, do 24. apríla 2019 bude vrátené 50% cestovného, do 28. apríla 2019 bude vrátené 25% cestovného, od 29. apríla – 3. mája 2019 sa cestovné nevracia, ale je možné zabezpečiť si náhradníka.

Bližšie informácie o akcii získate vždy po 17:00 na telefónnom čísle: 0907 244 150.

 

Zdroj: Albatros klub

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.