Tip na máj: S Albatrosom do Wolsztyna (PL)

VE ALBATROSBRATISLAVA, WOLSZTYN – Pri príležitosti 60.-tych narodenín parného rušňa 498.104 Albatros a XXI. prehliadky parných rušňov vo Wolsztyne Vás ALBATROS klub, ZSSK Slovensko, ŽSR, ZSSK CARGO a PKP CARGO S.A Wielkopolski Zakład Spółki w Poznaniu vás v dňoch 1. – 5. mája 2014 pozývajú navVýlet vlakom s parným rušňom 498.104 Albatros na trati: Bratislava, Hlavná stanica. (SK) – Wolsztyn (PL) a späť.

Tohtoročná prehliadka parných rušňov bude vyvrcholením osláv 10.teho výročia vstupu Poľska do štruktúr Európskej únie. Depo Wolsztyn je držiteľom štatútu posledného európskeho prevádzkového depa, ktoré prevádzkuje osobné vlaky vedené parnou trakciou, ktoré sú uvedené v pravidelnom cestovnom poriadku.

Z vlastných minuloročných skúseností môžeme záujemcov uistiť, že sa majú na čo tešiť. Samozrejme popri množstve pary a parných rušňov sa nezabúda ani na prehliadku krásneho mestečka Wolsztyn, ktoré je obklopené dvomi jazerami s krásnou prírodou, zaujímavou architektúrou a bohatým mestským programom.

Súprava vlaku bude zostavená z lehátkových vozňov Bac a reštauračného vozňa WRa. Z Bratislavy vyrazí vlak vo štvrtok 1. mája s predpokladaným príchodom do poľského Wolsztyna v piatok 2. mája. Výstava a prehliadka sa koná 3. – 4. mája 2014. Návrat späť je plánovaný na pondelok 5. mája s príchodom do Bratislavy v utorňajších dopoludňajších hodinách (nakoľko sa jedná o mimoriadnu jazdu cez územie dvoch štátov, hodinu príchodu vlaku do Bratislavy negarantujeme).

Cena miestenky: 170,- € / osoba ; druhá, tretia a štvrtá osoba v tom istom kupé platí 150,- € / osoba. V cene miestenky je doprava na trase Bratislava – Wolsztyn – Bratislava, ubytovanie v lehátkových vozňoch Bac, strava počas jazdy tam aj späť (raňajky – obed –večera).

Krátke video z prehliadky rušňov z roku 2013

V prípade záujmu napíšte e-mail na adresu: albatrosklub@albatrosklub.sk, do predmetu správy napíšte POLSKO 2014 a Vaše meno. Predpredaj miesteniek je od 15. februára 2014 do vypredania kapacity vozidiel.

Cestovný poriadok – odchod z Bratislavy, Hlavnej stanice bude upresnený a aktualizovaný na stránke www.albatrosklub.sk. Cestujúci cestujú na vlastnú zodpovednosť! Vo vlaku platia zľavy len pre cestujúcich s platnou VIP miestenkou z jazdy „S Albatrosom za Katkou 2014“. Cestujúcim odporúčame pred cestou sa poistiť.

Miestenky si budete môcť zakúpiť a vyzdvihnúť osobne vo Valčíku na Podkolibskej ulici č. 1 v Bratislave od 15. februára 2014.

ALBATROS klub, o.z. pri RD Bratislava hlavné, Tupého ul. 4, 813 05 Bratislava, tel.: 02-2029-4083 ; tel.: 02-2029-5222 ; mobil: 0905 429968 ;
e-mail: albatrosklub@albatrosklub.sk ; www.albatrosklub.sk.

František Šiller, Albatros klub RD Bratislava

plagat polsko

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.