Tip na máj: Deň metra 2018

VIEDEŇ – Dokážete si predstaviť hlavné mesto Rakúska bez metra? Najrýchlejší dopravný prostriedok Viedne v tomto roku oslavuje niekoľko zaujímavých výročí a to 120. výročie predchodcu metra – Stadtbahn, 100. výročie úmrtia architekta Otta Wagnera, ktorý stále formuje mesto svojimi vizionárskymi dizajnmi a 40. výročie od začiatku premávky prvých vozňov metra Silberpfei.

Tradičný deň električiek sa preto v tomto roku ponesie v znamení osláv prevádzky metra. Akcia sa uskutoční už túto sobotu 26. mája 2018 od 10:00 do 18:00 na stanici metra Erdberg (prístup: stanica metra Erdberg, východ Franzosengraben) a v múzeu dopravy na Ludwig-Koeßler-Platz.

Pripravený je pestrý program pre celú rodinu s množstvom zábavy a kulinárskych špecialít pre všetky vekové kategórie.

Riadiace centrum a parná lokomotíva v Erdbergu

Na stanici Erdberg máte možnosť absolvovať jazdu vlakom metra na skúšobnej trati alebo zúčastniť sa vyhliadkovej jazdy s parnou lokomotívou. Prehliadka podzemného riadiaceho centra je nezabudnuteľný zážitok pre fanúšikov metra. Pre absolvovanie tejto časti programu potrebujete časovú kartu. Lístky sú k dispozícii v informačnom stane (do naplnenia kapacity).

Na výstave vozidiel Wiener Stadtbahn ožije minulosť a budúcnosť prevádzky metra. Nájdete tu informácie o rozšírení U2 / U5 a o novom vlaku metra X-Wagen pre Viedeň. Čaká na vás vystúpenie speváckych hviezd Tramrock, detský program, detské ihrisko a skákací hrad. Najväčším lákadlom pre adrenalínových fanúšikov: je U-Jump.

FLEXITY Viedeň v dopravnom múzeu

V dopravnom múzeu môžete osláviť „40-ročnú Silberpfeil“, pozrieť si novú električku FLEXITY Vienna, ktoré bude v prevádzke od konca roka 2018. Samozrejmosťou je živá hudba v kaviarni a detské ihrisko.

Cestovanie zadarmo so špeciálnym lístkom

Špeciálna vstupenka vás 26. mája 2018 oprávňuje na bezplatné jazdy od 09:00 do 20:00 vo viedenskej metskej zóne s autobusmi Wiener Linien, S-Bahn, Badner Bahn a VOR. Vstupenka je k dispozícii vo všetkých informačných a predajných kanceláriách spoločnosti Wiener Linien a môžete si ju stiahnuť TU.

Podujatie Deň metra je bezbariérové. Program na výstavnej scéne sa prekladá do znakového jazyka tlmočníkmi. Fajčenie, psy a bicykle sú na celom mieste konania zakázané.

Autor: Patrik Śpačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.