Tip na jún: Prvý parný deň 2020

BRATISLAVA – Železničné múzeum Slovenskej republiky tak, ako aj mnoho ďalších kultúrnych inštitúcií, upravuje pre ochorenie Covid-19 a opatrenia s ním súvisiace svoj celoročný program. Preto sa úvodné podujatie Prvý parný deň uskutoční až na prelome školského roka a letných prázdnin, a to dňa v sobotu 27. júna 2020. Podujatie pre všetkých záujemcov pripravujú Železnice Slovenskej republiky – Železničné múzeum Slovenskej republiky v spolupráci s Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava, Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ a Občianskym združením Vláčikovo. Múzeum bude otvorené od 10:00 do 17:00.

Pre návštevníkov bude pripravený nasledujúci program:

jazda parného vlaku na čele s rušňom 555.3008 „Mazutka“ na trati Bratislava hlavná stanica – Bratislava-Lamač – Bratislava-Nové Mesto – Bratislava-Petržalka – Železničné múzeum Bratislava východ
jazda parného vlaku na čele s rušňom 555.3008 „Mazutka“ na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Pezinok a späť
jazdy motorových vlakov M 262.007 a M 286.018  na trati Železničné múzeum Bratislava východ – Bratislava hlavná stanica a späť
výstava historických koľajových vozidiel
vozenie detí na stanovišti parného rušňa 310.433 (od 10:00 do 17:00)
vozenie detí na drezinách (od 10:00 do 17:00)
prehliadka múzea so sprievodcom vo vybraných časoch
prezentácia modulového koľajiska
prezentácia modelového koľajiska Klubu železničných modelárov Bratislava v poštovom vozni Fa 5-2085
výstava poštových známok so železničnou tematikou v poštovom vozni Poštového múzea Slovenskej pošty, a.s.
predaj suvenírov a občerstvenia pre návštevníkov

Kapacita mimoriadnych vlakov je obmedzená! Po naplnení kapacity súprav už nebude možné pristúpiť!

Cestovný poriadok:

Cenník vstupného, cestovného a atrakcií:

vstupné ZDARMA
jazda parným vlakom po bratislavských spojkách 5,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
jazda motorovým vlakom 2,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby; návštevníci múzea, ktorí prišli do múzea parným vlakom neplatia cestovné, ak sa pri ceste z múzea preukážu zaplateným cestovným z parného vlaku)
jazda výletným parným vlakom do Pezinka 3,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
jazda na stanovišti rušňa 2,- € / osoba
jazda na drezíne/motorovom vozíku 1,- € / osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)

Lístky na jednotlivé vlaky sa budú predávať pri vlaku alebo vo vlaku.

Deti do 6 rokov neplatia v mimoriadnych vlakoch cestovné, musia však byť v sprievode dospelej osoby a počas jazdy budú sedieť len na kolenách tejto osoby.

Na cestovné sa nevzťahujú žiadne zľavy, cestovné výhody alebo zamestnanecké preukazy.

Cestujúci sú pri jazde ktorýmkoľvek vlakom povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR.

Návštevníci sú povinní dodržiavať všetky platné opatrenia pred šírením ochorenia Covid-19. Múzeum si vyhradzuje právo pozastaviť vstup návštevníkov do areálu v prípade zvýšenia koncentrácie ľudí nad 500.

Múzeum je prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Lokomotívne depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu. Vstup do areálu múzea z inej, než račianskej strany Vám organizátori akcie neodporúčajú.

Zdroj: Železničné múzeum SR

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.