Tip na jún: Dětská radost na železnici

PRAHA – České dráhy s pomocí řady dobrovolníků přilákají v sobotu 2.června na pražské nádraží stovky lidí, hlavně dětí. V sobotu 2.června mohou vyrazit rodiče s dětmi na nádraží  Praha Braník a pražské Hlavní nádraží, kde bude pro ně připraven bohatý program. Tamní stanici obsadí stánky se sladkostmi a občerstvením, hračkami a suvenýry či železniční literaturou. Nákladní vůz řady Hbillnss se tradičně promění v improvizované jeviště, na němž budou tančit členové dětského souboru Sluníčko a Mráček z Prahy 12 nebo z tanečního a pohybového oddělení  Domu dětí a mládeže v Praze 5.

Největším lákadlem však budou historické vlaky tažené vršovickým „Čtyřkolákem“ 434.2186 z roku 1917 na modřanskou zastávku a zpět. Na konci vlaku jí bude pomáhat nápadná červená motorová „karkulka“ T 444.162. Celkem bude sedm jízd se zajištěnými přestupy na moderní „Regionovu“, která bude vozit zájemce přes Prahu-Krč na „Most inteligence“. V „Hurvínku“ M 131.115 bude možné pojíždět po stanici a také nakouknout na stanoviště strojvedoucího.

Určitě bude zajímavá tradiční výstava a zpřístupnění lokomotiv soudobých trakcí DKV Praha.

Pro větší děti bude připravena inspektorská drezína,kde si bude moci každý vyzkoušet sílu v nohách.Ve výstavním voze bude v provozu modelové kolejiště a výstava o historii železnice.

Nebudou chybět ukázky hasičské techniky SŽDC a maskot Českých drah „Elfík“, který bude rozdávat sladkosti a drobné předměty.

Současně bude v Praze na Hlavním nádraží v kulturním sále probíhat výstava modelů vlaků a divadelní představení. Návštěvnící Dne dětí v Braníku, kteří budou mít zakoupenou jízdenku na některý vlak Dne Dětí budou moci budou moci na tento doklad použít všechny pravidelné osobní vlaky mezi stanicemi Praha Braník a Prahou Hlavním nádraží v době od 9 .00 do 17.30 hod

To všechno je možné vidět a zažít v sobotu 2.června 2012 od 9 do 16 hodin na nádraží Praha Braník a Praha Hlavní nádraží.

Autor: Josef Lemberk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.