Tip na jún: 500 km slovenských

ZÁPADNÉ SLOVENSKO – Odvtedy čo kolóna vozidiel vyštartovala z Bratislavy s cieľom v Šariši uplynulo 15 rokov. Za ten čas organizátori ukázali účastníkom takmer všetky kúty Slovenska. 500 kilometrov slovenských je jedno z najväčších a najdlhšie trvajúcich podujatí v novodobých dejinách slovenského veteránizmu. V tomto roku sa vrátilo do Bratislavy. Podujatie historických vozidiel Medzinárodná Veterán Rallye 500km SLOVENSKÝCH sa koná 9. až 11. júna. A hlavný stan bude mať na výstavisku Incheba. Tam nebudú len ubytovaní účastníci, ale aj zaparkované ich pekné a zaujímavé historické vozidlá. Podujatie sa začína už 08. júna príchodom účastníkov. Tak ako každý rok i v tomto jubilejnom ročníka pripravil organizátor tri etapy. Každý deň jednu, vždy iným smerom.

09. 06. 2011
Prvá etapa smeruje po dunajskej hrádzi so zastávkou v Medveďove a obedňajšou prestávkou vo Veľkom Mederi. Poobede vozidlá sa vrátia do Bratislavy po trase Dolný Štál, Patáš, Gabčíkovo, Šamorín a Dunajskú Lužnú.

10. 06. 2011
Druhá etapa bude začínať pri Prezidentskom paláci a povedie pôvodnou trasou 500 km slovenských z rokov 1937 a 1938 cez Pezinskú Babu. Itinerár účastníkov povedie cez Záhorskú Bystricu, Stupavu, Pezinok, Vinosady, Modru, Šenkvice a Senec späť do Bratislavy. 
 
11. 06. 2011
Tretia etapa – posledný deň zamieri kolóna vozidiel k hradu Devín. Cez Devínsku Novú Ves, Dúbravku, Karlovú Ves so zastávkou v Dopravnom múzeu na Predstaničnom námestí v Bratislave sa poobede vrátia vozidlá do areálu Incheba.

Program:
09.00 – 10.00  Štart INCHEBA Bratislava – Karlova Ves
10.30  Devín – zastávka, kultúrny program, návšteva hradu Devín, občerstvenie
13.00  Devínska Nová Ves – zastávka, prehliadka výrobných priestorov firmy HOLLEN, servis auto veteránov, občerstvenie
14.00  Dúbravka – Karlova Ves – IUVENTA pešia zóna – zastávka, občerstvenie – nábr. arm. gen. Svobodu
15.00  Múzeum automobilov
17.00 – 21.00  výstava INCHEBA Bratislava
19.30  Vyhodnotenie III. etapy podujatia – Gala večer 
 
500 kilometrov slovenských je pohodová jazda, turistické stretnutie. Nepreteká sa so stopkami v ruke. Štartovaná listine je stále otvorená aj pre domácich účastníkov. Tí, čo nepotrebujú ubytovanie a radi sa zúčastnia akcie je tu stále možnosť sa prihlásiť.

Kontakt na organizátora:
Tel: 0903 429 470
E-mail: sarek@centrum.sk

Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.