Tip na január: Rozprávková galaxia na Košickej detskej železnici

KOŠICE – Cez víkend 19. a 20. januára 2013 sa uskutoční štart programu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Košická detská historická železnica (KDHŽ), ako jedna z najväčších atrakcií a ozdôb nášho mesta, preto na tento víkend pripravila atraktívny a bohatý program na prahu jedinečnej etapy v živote Košíc.

V sobotu aj nedeľu sa uskutočnia po dve atraktívne zimné jazdy zo stanice Čermeľ do stanice Alpinka s odchodom o 11:00 a 13:00. Vlak bude ťahaný motorovými rušňami Danka a Janka. Všetky jazdy bude sprevádzať bohatý kultúrny program, klasické rozprávky v netradičnom podaní predvedú naši priatelia zo známeho divadla NEON.

Zimné jazdy v tejto sezóne sú skutočným unikátom v podmienkach železničky a deje sa tak vôbec prvýkrát v jej takmer 60 ročnej histórii. Ich partnermi sú Mesto Košice a KOŠICE – EURÓPSKE HLAVNÉ MESTO KULTÚRY 2013, n. o..

Okrem nezabudnuteľnej jazdy čaká na cestujúcich aj originálna a interaktívna performance, ktorá na pozadí rozprávky O dvanástich mesiačikoch prevedie malých aj veľkých cestujúcich nezabudnuteľnou galaxiou rozprávok.

Už teraz sa môžu najmä tí najmenší tešiť na známe i menej známe slovenské i európske rozprávky ako:

O dvanástich mesiačikoch,
Čarovná trať,
Červená čiapočka a vlk,
Snehulienka a sedem trpaslíkov.

Na konci cesty sa pozrieme aj na Košice budúcnosti.

Originálna performance plná divadla, spevu, hudby a samozrejme zážitkov i posolstiev vyvrcholí vypustením balónov šťastia. Aj takto odprevadíme naše mesto na úspešnú cestu európskej kultúry.

Zdroj: Košická detská historická železnica
Spracoval: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.