Tip na január: Regionálne stretnutie modulovej železnice SIEMENS 2013

BRATISLAVA – Všetkých priaznivcov modulovej železnice pozývame na tradičné zimné bratislavské stretnutie modulovej železnice, ktoré sa uskutoční v  sobotu 26. januára 2013 od 09:00 do 17:00 v tradičnej zasadačke firmy SIEMENS Bratislava na Stromovej ulici č. 9. Na akciu sa dostanete mestskou hromadnou dopravou – trolejbusy č. 204, 206, 209 a 212, autobusy č. 32 a 44.

Na čo sa môžete tešiť?

Vidieť môžete prevádzku na modulových koľajiskách v mierke TT i H0, bude aj dráha LGB. Grafikon sme sa snažili koncipovať divácky, čiže je zahustený, aby bolo podľa možností čo najviac vidieť jazdiace vláčiky.

TT trať v konferenčke sa vzhľadom na jej pôdorys síce podobá zhruba tým po minulé roky, ale rozhodne tam zmeny nájdete, okrem nových modulov aj odlišnosti vedľajšej trate. Hlavná trať vedie z Nitrianskeho Pravna cez stanicu Tomášov, stanicu Pavúkovo, zastávku Podlužany až do Jurajovho Dvora. V Tomášove je odbočka na vedľajšiu trať vedúcu cez zastávku Lesy SSR a odbočku Oboru až do Bocova. A v Obore je napojená vlečka do Kameňolomu a do Pekla. TT jazdí na výške 100 cm, takže bez šamlíkov ju uvidia aj tí nižší.

Vlaky budú jazdiť podľa vopred zostaveného „cestovného poriadku“ – grafikonu. Budú medzi nimi malé motoráčiky, väčšie rýchliky a aj dlhé nákladné vlaky, ktoré budú voziť všeličo potrebné do skladov v jednotlivých staniciach rovnako ako v skutočnosti. Nebude chýbať ani „historický“ osobný vlak alebo špeciálny vlak, prevážajúci vojenskú techniku – tanky, obrnené transportéry a vojenské autá. V staniciach bude stále prebiehať čulý dopravný ruch, budú prichádzať a odchádzať vlaky, budú sa posunovať vozne na vyloženie alebo naloženie tovaru. A pre tých zvedavých bude obsluha trpezlivo vysvetľovať, ako a prečo práve robí to alebo ono.

Layout dospelejšej mierky H0 na vstupnej chodbe bude predstavovať priamu trať. H0 jazdí tradične na výške 130 cm.

Reportáž z minuloročného stretnutia si môžete prečítať TU.

Autor: Railnet a Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.