Tip na apríl: Za Alžbetou na Čachtický hrad

BRATISLAVA, VIŠŇOVÉ – Albatros klub Vás srdečne pozýva na nevšednú jazdu mimoriadnym vlakom vedeným vedený historickým rušňom T 478.1201 „Cecaňa“ na trase Bratislava hlavná stanica – Trnava – Leopoldov – Piešťany – Nové Mesto nad Váhom – Čachtice – Višňové a späť, ktorá sa uskutoční v sobotu 13. apríla 2019. V súprave budú radené vozne Bc (s možnosťou otvorenia okien), historický reštauračný vozeň s možnosťou stravovania a prezidentský vozeň.

 

 

PROGRAM:

Víkendový výlet na Čachtický hrad. Cieľová zastávka vlaku bude Višňové, odkiaľ sa turistickou trasou dostanete k hradu. Hradom nás bude sprevádzať odborník na históriu a spisovateľ románov o Alžbete Báthoriovej Andrej Štiavnický. Jeho rozprávaním sa ocitneme v období, kedy bol hrad útočiskom svojich pánov. Po prehliadke navštívime podzemie Čachtíc spojené s výkladom. Odtiaľ sa presuniete do centra Čachtíc a plynule prejdete k vlaku, ktorý bude čakať v stanici.

Cieľová stanica vlaku pre výstup v smere na hrad je ŽST Višňové. Nástupná stanica na spiatočnej ceste je ŽST Čachtice.

CESTOVNÉ:

• dospelí: 20,- €
• deti (od 0 do 15 rokov, ZŤP, dôchodcovia): 13,- €
• rodinná miestenka (2 dospelí + 2 deti): 60,- €

V cene miestenky je jazda vlakom, prehliadka hradu a podzemia spojená s komentárom spisovateľa kníh o Alžbete Báthoriovej Andreja Štiavnického. Pri ceste späť bude možné si vo vlaku zakúpiť romány Andreja Štiavnického a iné propagačné materiály.

VRÁTENIE CESTOVNÉHO:

V prípade požiadania vrátenia cestovného do 8. apríla 2019 bude vrátené 100% cestovného, do 9. apríla 2019 bude vrátené 75% cestovného, do 10. apríla 2019 bude vrátené 50% cestovného, do 11. apríla 2019 bude vrátené 25% cestovného, dňa 12. – 13. apríla 2019 sa cestovné nevracia, ale je možné zabezpečiť si náhradníka.

CESTOVNÝ PORIADOK: bude zverejnený na webovej a facebookovej stránke Albatros klubu a bude doplnený aj do tejto pozvánky. Odporúčame cestujúcim skontrolovať si odchod vlaku jeden deň vopred. Predpokladaný odchod je o 08:00 a príchod po 17:00.

PREDAJNÉ MIESTA A KONTAKTY:
Predpredaj miesteniek je možný elektronicky e-mailom na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk. Osobný odber možný v Závodnom klube Valčík na Podkolibskej ulici č. 1 v Bratislave v pracovné dni od 11:00 do 17:00 vždy po telefonickom dohovore na telefónnom čísle: 02 / 2029 4083. V prípade nevyužitia služby sa cestovné nevracia. V prípade technických príčin môže byť akcia zrušená, alebo môže byť hnacie vozidlo nahradené iným. Výťažok z cestovného a propagačných materiálov bude použitý na udržiavanie prevádzkyschopného stavu parného rušňa 498.104 Albatros.

Bližšie informácie o akcii nájdete na www.albatrosklub.sk, telefónnom čísle po 17:00: 0907 244 150.

 

Zdroj: Albatros klub

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.