Tip na apríl: Víkend veteránov 2015

2 originBUDAPEŠŤ – Cez víkend 10. – 12. apríla 2015 bude opäť usporiadaný Víkend veteránov 2015 na obľúbenom mieste v budapeštianskom Parku histórie železnice na 10 hektároch výstavnej plochy. Tohto roku organizátori zavedú veľa noviniek: vchody 2 a 3 budú otvorené priamo do parku s vodojemom, tak ako to bolo na novembrovom Zabíjačkovom klobásovom festivale. V Parku s vodárenskou vežou budú mať návštevníci možnosť obdivovať novinky, ako Čabiansky oblastný dom (vchod 3), kde bude ochutnávka Čabajky, ktorú budú ponúkať členovia Spolku ochrancov čabianskych tradícií.

Od 2. vchodu až po priechod v strede čaká priaznivcov domácich chutí gastronomická ulica. V priestoroch Parku s vodárenskou vežou bude k dispozícii veľa bezplatných programov pre deti: nafukovací hrad, ľudové detské ihrisko, možnosť pohladkať zvieratá, líčenie, tvorivé dielne pre deti a ručné práce. Z týchto priestorov veľkého parku môžeme počas celého dňa voľne prechádzať tam aj späť novou strednou bránou. Aj veľký park bude, prirodzene, plný pozoruhodností, medziiným tu budú aj tri nové podujatia: na hlavnej asfaltovej ceste bude „klobásová ulica“ podľa vzoru jesenného Zabíjačkového klobásového festivalu a na bazaltovej kamennej ceste organizujeme „jarmok remesiel“. Na vnútornom parkovisku bude „Výstava dobrodruhov“, kde budú exponáty lodí a karavanov. Samozrejme, že hlavnou atrakciou podujatia bude výstava novej kolekcie veteránov áut a motocyklov v hale Orient na ploche 3000 m2 a v hale West na rozlohe 1700 m2. Na asfalte pred Orient halou zorganizujeme Výstavu yountimerov. Novinkou bude „RVHP party“ v priestoroch Parku s vodárenskou vežou.

A tu bude usporiadané i stretnutie účastníkov prichádzajúcich s veteránmi áut a motocyklov. Účasť je nezáväzná: účastníci počas otvorenia výstavy môžu hocikedy prísť i odísť. Nie je povinný ranný nástup a nemusia vyčkať koniec podujatia. Podmienkou účasti je „OT“ – poznávacia značka vozidla a prirodzene zodpovedajúci stav pripravenosti. Iné hľadiská hodnotenia nie sú prípustné. Aby sme predišli nedorozumeniam, ochranka bude na výstavisko púšťať len vozidlá s „OT“ poznávacou značkou. Na stretnutie majú vstup bezplatný len majitelia vozidiel, spolucestujúci nie. Po vystavení vozidla musia cestujúci vystúpiť. V priestoroch Parku s vodárenskou vežou vieme vystaviť asi 300 áut.

Parkovať sa dá na 5 parkoviskách, kde je pre návštevníkov podujatia parkovanie bezplatné. Na parkovisku P1 môžu parkovať len majitelia HOMEticketu, čo je predplatná vstupenka, s ktorou sa dá na podujatie vstúpiť len pri pokladni 1. Záchody a zdravotnícka pomoc sú v priestoroch výstaviska bezplatné. Upozorňujeme, že na celej ploche podujatia a tiež na parkoviskách je rozširovanie letákov ZAKÁZANÉ!

Z trojdňového podujatia sme prvý deň, piatok, vyhlásili za DEŇ DÔCHODCOV, kde sa predstaví „klobásový a remeselnícky jarmok“. V rámci nového programu bude koncom týždňa neobyčajná ponuka klobás: od štipľavej Čabajky až po medvediu klobásu! Z rôznych miest krajiny sa tu zídu najchýrnejší výrobcovia klobás, ba zúčastnia sa tu aj odborníci zo susedných štátov. V piatok, v pracovný deň, každý zaplatí za jednotnú zľavnenú vstupenku 1500 Ft. Preto má zmysel navštíviť podujatie už v piatok a nakúpiť si zabíjačkové dobroty, syry, lekvár a iné domáce výrobky, ktoré sa nedajú kúpiť v obchodoch. Návštevníci môžu ochutnať, rovnako ako na Zabíjačkovom klobásovom festivale, údené klobásy a syry.

Cena vstupeniek na podujatie sa nezvyšuje, ostáva na úrovni cien z roku 2013: vstupenka pre dospelých stojí 2999 Ft, detská vstupenka a vstup pre dôchodcov je 1999 Ft, rodinné vstupné je 8999 Ft. Na všeobecnú žiadosť zavádzame vstupné pre dôchodcov, ktoré je rovnaké ako pre deti. (Pri zakúpení vstupenky pre dôchodcov je potrebné predložiť preukaz dôchodcu!) Vstupenky je možné zakúpiť na mieste počas otváracej doby nasledovne: pri pokladni v hotovosti, SZEP kartou, bankovou kartou alebo Erzsébet a Sodexo poukážkami.  Predplatné vstupenky si môžete zabezpečiť v známej štátnej predajni vstupeniek alebo na internetovej adrese www.ticketportal.hu.

Na podujatí vám želáme príjemnú zábavu!
Oldtimer Show s.r.o.

S veteránskym pozdravom
Tamás Kiss, vedúci podujatia

Oldtimerek Hétvégéje 2015' plakát

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.