Tip na apríl: Fotojazda s električkou T3 v mestskom nátere

Fotojazda s Trojickou_newKOŠICE – V sobotu 25. apríla 2015 sa opäť budete môcť odviezť električkovou súpravou 3xT3, ktorá bude v novom mestskom nátere. Budete mať príležitosť odfotiť si Trojičku na obrátisku Anfiteáter vybudovanom v roku 1972, ktoré onedlho prejde rekonštrukciou a zavítate na obrátisko Botanická záhrada, kde tieto súpravy naposledy dojazdili na linke R4.

Trojička bude premávať od 11:30 po trase DPMK – USS – Barca – Ryba – Nad jazerom – Anfiteáter – Botanická záhrada – DPMK.  Cena fotojazdy je 10,- € / osoba. Na akciu sa treba registrovať prostredníctvom e-mailu cifra.tom@gmail.com.

Z histórie:

Legendárna súprava električiek 3xT3 sa v metropole východného Slovenska objavila v apríli 1979. Trojičky premávali na rýchdráhe do Východoslovenských železiarni a od 2. júla boli nasadené na linku RT. Po úprave zadelenia a skladby služieb v osemdesiatych rokoch trojičky premávali na vybraných spojoch liniek R1, R3 a R4. Po 22 rokoch premávky však boli súpravy 3xT3 definitívne zrušené a v uliciach mesta sa objavujú už len pri výročiach a spomienkových udalostiach. V premávke sa naposledy objavili počas 100. výročia električkovej dopravy kedy boli nasadené na vybrané spoje na rýchlodráhe. 

Autor: Jaroslav Filo

Fotojazda s Trojickou_new

2 Comments

  1. Pozor zmena! Bude vypravená súprava 381+383+418 teda posledná červeno-krémová a je dosť reálne že je to posledná šanca si ju v takomto nátere odfotiť.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.