Tip na advent: Vianočnou kométou do Drážďan

ČESKÁ REPUBLIKA, NEMECKO – Spestrite si Advent návštevou vianočných trhov v Dražďanoch. Aj tento rok sa môže počas adventných víkendov (1., 2., 8., 9., 15., 16., 22. a 23. 12. 2012) odviesť z Ústí nad Labem do saskej metropole vlakom „Vianočná kométa“.

Z hlavného nádražia v Ústí nad Labem odchádza vlak o 09:15 a do Drážďan s ním prídete o 10:20. Vlak pôjde späť o 15:53 (v novom cestovnom poriadku o minútu neskôr) a do Ústí nad Labem hl. n. príde o 16:58 (v novom cestovnom poriadku o 17:00).

Po minuloročných skúsenostiach, kedy záujem cestujúcich prevýšil kapacitu vlaku, bude v tomto roku po dohode s nemeckou stranou vlak zostavený z ôsmych vozňov klasickej stavby.

Z tohoto dôvodu bude v oboch smeroch zastavovať iba na staniciach:

Ústí nad Labem – Hlavné nádražie
Děčín – Hlavné nádražie
Bad Schandau
Dresden Hbf

Vlak nebude zastavovať v staniciach:

Pirna
Königstein

Cestujúci, ktorí chcú navštíviť vianočné trhy v Pirně alebo v Kőnigsteinu, môžu využiť pravidelné osobné vlaky Děčín hl.n. – Bad Schandau a späť, ktoré jazdia v dvojhodinových intervaloch. V Bad Schandau je možný prestup na linku S-Bahn do Drážďan.

Pre výlet do Nemecka je výhodné využiť  jednodenný cestovný lístok Labe – Elbe, s ktorým môžete cestovať vlakom, autobusom i električkou  na českej i nemeckej strane hranice.

Autor: Jaroslav Filo a České dráhy, a.s.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.