Tip na advent: Sviatočný vlak Spartak Myjava

ČESKO, SLOVENSKO – Keď sa Albatros 498.104 v závere roka 2012 objavil na Myjave, na prekrásnej trati vedúcej z Veselí nad Moravou cez Vrbovce až do Nového Mesta nad Váhom, všetci priaznivci železnice – mladí aj mladší 🙂 veľkí aj malí – sa čudovali. Čudovali sa, kde sa vzal taký veľký „kolos“ práve za ich domom, na trati, kde tieto skvosty parnej éry nikdy nejazdili! Odpoveď bola veľmi jednoduchá, aj keď príprava „Sviatočnej jazdy“ bola náročná.

No už vtedy organizátori tejto akcie – Výtopna Veselí nad Moravou , OZ Kopaničiarsky región, Mesto Myjava a ALBATROS klub Bratislava verili v úspech tejto jazdy a … A predstavitelia jednotlivých organizácií (spolu so širokou verejnosťou) nahlas vyslovili prianie: „Bodaj by sa táto jazda stala tradíciou!“ No a rok sa stretáva s rokom a my všetci s radosťou oznamujeme, že 14.12.2013 sa uskutoční ďalšia Sviatočná jazda s názvom: „Sviatočný vlak Spartaka Myjava“. Všetkých vás srdečne pozývame!

Autor: Albatros klub RD Bratislava

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.