Tip na advent: Strock-Weihnachtsbim tram 2015

DSC08461VIEDEŇ – Dopravný podnik Wiener Linien a pekáreň Strock v čase adventu každoročne vypravujú do ulíc mesta sviatočne vyzdobenú historickú električku a ani tento rok nebude výnimkou. Od 28. novembra do 20. decembra 2015 sa budete môcť elegantným 80 ročným električkovým veteránom, ktorý spája viacero vianočných trhov v centre mesta.

Sviatočne vyzdobená električková súprava bude premávať počas víkendov a sviatkov od 13:00 do 18:00 v cca 50-minútovom intervale po okružnej trase Karlsplatz (Otto-Wagner Stadtbahn-Pavillon) – Schwedenplatz – Schottentor-Universität – Burgtheater-Rathaus – – Karlsplatz. Cena lístka na 1 okruh je 4,50 €, deti do 12 rokov cestujú zdarma. Zakúpením cestovného lístka podporíte projekt „Učenie na školách“ – vzdelávanie a integráciu sociálne slabších skupín do spoločnosti. 

Približne 45 minútovú jazdu Vám spríjemnia Mikuláš, anjeli a najznámejšie vianočné koledy a piesne vyhrávajúce z reproduktorov vozidla. Zároveň si však môžete pochutnať aj na chutných šiškách od pekárne Strock, ktoré dostanete po zakúpení cestovného lístka.

fahrplan_weihnachtsbim_169507

Ak teda plánujete návštevu predvianočnej metropoly Rakúskej spolkovej republiky, chcete si zaspomínať na roky minulé a prispieť na dobrú vec, tak Strock-Weihnachtsbim tram spĺňa všetky parametre.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Wiener Linien

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.