Tip na advent: Premávka vianočnej električky v Plzni

PLZEŇ – Pozývame Vás na premávku vianočnej električky Vario, ktorá premáva od 30. novembra 2020 minimálne do konca decembra v pracovných dňoch na linke číslo 2 a cez víkendy na linke číslo 4. A hoci sa nejedná o historické vozidlo, vďaka svojej výzdobe sa s ním rozhodne oplatí odviezť.

“V predošlých dvoch rokoch sme na našu vianočnú električku dostávali veľké množstvo pozitívnych ohlasov od malých aj veľkých cestujúcich. Rozhodli sme sa preto v tradícii pokračovať aj tento rok. Myslím si, že obzvlášť v tejto neľahkej dobe je potrebné šíriť radosť a verím, že vianočné električka vykúzli na tvárach ľudí v uliciach nejeden úsmev, “ povedal Roman Zarzycki, 1. námestník primátora a predseda predstavenstva Plzenských mestských dopravných podnikov.

Na výzdobe električky sa intenzívne pracovalo skoro celý týždeň. Okrem celoplošného polepu, na ktorom sa tento rok objavujú aj dominanty plzenského námestia, je električka vyzdobená približne dvoma tisíckami svetielok a tiež vianočnými dekoráciami v interiéri. Prenášať vianočnú náladu tak na cestujúcich bude aj počas jazdy.

slávnostné predstavenie vianočnej električky sa uskutočnilo na prvú adventnú nedeľu, kedy sviatočne vyzdobená električka premávala od 16:25 do 18:55 každých 30 minút bezplatne na trase Palacké náměstí – Mikulášské náměstí.

Poznámka k cestovnému poriadku linky číslo 4:
Spoje z Košutky o 18:49 a 22:24 idú len po konečnú zastávku “Bory”. Ostatné spoje premávajú až na konečnú zastávku “Univerzita”.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Plzeňské mestské dopravné podniky

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.