Tip na advent: Premávka vianočnej električky v Bratislave v roku 2017 (Aktualizované)

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava, a.s. Vás srdečne pozýva na 7. ročník premávky Vianočnej električky, ktorý sa začína už zajtra – v stredu 6. decembra 2017 pri príležitosti sviatku svätého Mikuláša a s výnimkou 24. a 25. decembra potrvá až do soboty 30. decembra 2017. V uliciach mesta sa už po druhý krát objaví štvornápravová električka ČKD TATRA T6A5 #7901 z roku 1991, ktorá bude premávať od 16:00 (cez víkendy už od 10:00) do 20:00 v 30-minútovom intervale (okrem 12:30 a 15:30) po okružnej trase SND – Jesenského – Námestie SNP – Hurbanovo námestie – Kapucínska – tunel – Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu – Rázusovo nábrežie – Námestie Ľudovíta Štúra – Mostová – SND.

Električka zastaví na všetkých zastávkach na trase. Jeden okruh mestom trvá 13 minút.

„Hlavné mesto v spolupráci s dopravným podnikom aj tento rok pripravilo pre ľudí obľúbenú Vianočnú električku. Verím, že jazda v nej bude príjemným zážitkom pre čo najviac Bratislavčanov a návštevníkov nášho mesta,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Sme radi, že aj my prispejeme našou vysvietenou električkou k vianočnej atmosfére, ktorá už dýcha z celého mesta. Pozývame všetkých, nastúpte a vychutnajte si tento magický čas,“ povedal riaditeľ úseku obchodu a strategického rozvoja a člen predstavenstva DPB, a.s. Alexander Sako.

Nakoľko aj historické vozidlá dopravného podniku potrebujú prejsť svojou údržbou, aby Vám mohli špeciálnymi nostalgickými jazdami vytvárať krásne zážitky, Dopravný podnik Bratislava, a.s. sa rozhodol tento rok nahradiť jazdy Adventnej električky celodennou výpravou Vianočnej električky a to aj počas víkendov.

Aj tento rok sa môžu cestujúci tešiť na príjemne zariadený interiér vozidla, tentokrát v štýle Perníkovej chalúpky. Počas jazdy si budú môcť zanôtiť melódie vianočných kolied, ktoré sa budú ozývať aj z externých reproduktorov. A na zvedavé otázky tých najmenších budú pripravení profesionálni sprievodcovia podniku, ktorí zasvätia detičky do tajov a histórie našich vozidiel. Na vyzdobení Vianočnej električky T6A5 z roku 1991 pracovalo 7 zamestnancov spolu 150 hodín. Na osvetlenie sa použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiari až 2680 svetielok, z toho 560 je v interiéri ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Na uchytenie bolo použitých 1 350 samolepiacich úchytiek a 1 500 viazacích pásiek.

Dopravný podnik Bratislava, a.s. tento rok opäť poskytol Vianočnú električku na prezentáciu neziskovým organizáciám a školám, ktoré vo vozidle môžete stretnúť hlavne počas víkendových jázd. A keďže má záujem o to, aby sa blížiaca vianočná atmosféra niesla v celom meste, na každej električkovej radiále bude jazdiť jedno vozidlo vyzdobené svetelnými reťazami.

Sviatočne vyzdobená električka bude premávať bezplatne a spojí vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí (zastávka SND), Hlavnom a Františkánskom námestí (zastávka Námestie SNP) s podujatím Vianoce na hrade (zastávka Most SNP). Tohtoročnou novinkou je aj zastávkový prístrešok na zastávke SND s vianočným motívom.

Ďalšie informácie o Vianočnej električke nájdete aj na našej facebookovej stránke Vianočná električka v Bratislave.

Ďalšie foto doplníme po spracovaní.

Autor: Jaroslav Filo a Dopravný podnik Bratislava, a.s.
Foto z novinárskej jazdy: Peter Matula

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.