Tip na advent: Premávka vianočnej električky K2G v Bratislave (Aktualizované)

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava, a. s. od 6. decembra 2020 už po desiatykrát vypraví do ulíc mesta Vianočnú električku, ktorá bude obyvateľom a návštevníkom mesta spríjemňovať predvianočné obdobie. Z dôvodu protipandemických opatrení však nebude premávať na špeciálnej linke s prestávkou pri historickej budove SND, ale na linke číslo 1 medzi Hlavnou stanicou a Námestím Ľudovíta Štúra. Na rozdiel od minulých rokov, kedy sa do sviatočného šatu ozdobili električky ČKD Tatra T2 #215 a ČKD Tatra T6 #7901, sa tentokrát v úlohe vianočnej električky predstaví voz ČKD Tatra K2G (ex K2YU) #7085 z roku 1983.

Bratislavský dopravca sa prostredníctvom Vianočnej električky rozhodol podporiť kultúru, ktorá aktuálne z dôvodu pandémie trpí. S návrhom na spoluprácu preto oslovil Doc. Mgr. art. Patrika Illa, slovenského sklárskeho dizajnéra a vedúceho ateliéru Sklo, ktorý každoročne organizuje výstavu vianočných ozdôb, kde umelci stvárnia svoju predstavu vianočnej ozdoby, a stal sa aj kurátorom tohtoročnej pojazdnej galérie v električke. Vďaka tomu môžu cestujúci okrem vianočnej atmosféry obdivovať návrhy vianočných ozdôb od slovenských umelcov a dizajnérov. Z vonkajšej strany ju skrášlil polep s vianočným motívom.

Vystavujúci umelci:
Juliana Mrvová, Minka Klbečková, Marek Kvetan, Robert Paršo, Erik Šille, Renáta Ormandíková, ILLOLA (Patrik Illo a Aleksandra Stencel), Patrícia Koyššová, Simona Janišová, Johanna Biľak, Ferdinand Chrenka, Andrea Vonkomerová, Daniela Mládenková Zelenay, Vlasta Žáková, Ľubomír Ontkóc, Lucia Tallová, Dorota Sadovská a Peter Ďuriš.

Zahájenie premávky:

Oficiálne budete môcť vidieť vianočnú električku prvýkrát 6. decembra o 14:30 na vyzdobenej zastávke SND pri historickej budove Slovenského národného divadla v prítomnosti predsedu predstavenstva DPB Ing. Martina Rybanského, prvej námestníčky primátora hlavného mesta Ing. Táni Kratochvílovej a Doc. Mgr. art. Patrika Illa.

Približne od 15:00 už bude nasadená do pravidelnej premávky s cestujúcimi. Sviatočne vyzdobená električka #7085 bude premávať na linke číslo 1 v popoludňajších hodinách pracovných dní a cez víkend takmer počas celého dňa. V električke, ktorá bude premávať do 30. decembra 2020, platia prepravné a tarifné podmienky IDS BK.

Trasa linky číslo 1:
HLAVNÁ STANICA – Štefanovičova – Imricha Karvaša – Radlinského – Obchodná – Námestie SNP – Jesenského » Mostová » « Štúrova « Šafárikovo námestie « Vajanského nábrežie – NÁMESTIE ĽUDOVÍTA ŠTÚRA

Zastávky:
Hlavná stanica, Pod stanicou, Úrad vlády SR, STÚ, Vysoká, Poštová, Centrum, Jesenského » « Šafárikovo námestie, Námestie Ľudovíta Štúra

Cestovný poriadok:

Odchod dojazdového spoja (pracovné dni):
Hlavná stanica (18:54) – Pod stanicou (18:55) – Úrad vlády SR (18:56) – Blumentál (18:58) – Račianske mýto (19:01) – Ursínyho (19:02) – Pionierska (19:04) – Riazanská (19:05) – Mladá garda (19:06) – Námestie Biely Kríž (19:07) – Stn. Vinohrady (19:09)

 

Autor: Jaroslav Filo

Aktualizované 07.12.2020 o 13:10

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.