Tip na advent: Premávka historickej električky v uliciach Bratislavy

BRATISLAVA – V dňoch 6.-23. decembra 2011 bude v uliciach hlavného mesta premávať slávnostne vyzdobená a vysvietená električka T2 #215. Spríjemní tak predvianočnú atmosféru Bratislavy a prispeje k zatraktívneniu Vianočných trhov, ktoré sa každoročne konajú v centre mesta.

Premávať bude denne po trase Jesenského – Kamenné námestie – Špitálska – Americké námestie – Radlinského – Vazovova – Krížna – Špitálska – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – nábrežie – Mostová – Jesenského každú hodinu v čase 16:00 – 20:00. Preprava cestujúcich bude bezplatná.

Premávka tejto električky bude mať aj humanitárny rozmer. Hendikepovaní klienti centra Lepší svet budú v električke ponúkať vlastné výrobky a výťažok z tejto akcie poslúži na prevádzkovanie ďalších aktivít centra. Svetelnú výzdobu električky pre DPB zabezpečila spoločnosť Siemens.

Električka ČKD – Tatra T2 #215 bola vyrobená v roku 1959 a v súčasnosti patrí medzi historické vozidlá Dopravného podniku Bratislava. Typ tejto československej električky bol vyrábaný spoločnosťami Tatra Smíchov a ČKD Stalingrad od polovice 50. rokov do začiatku 60. rokov 20. storočia. V Bratislave ich premávalo 67 kusov a do bežnej premávky boli nasadzované do roku 1988.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava, a. s.
Foto na titulke: Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.