Tip na advent: PredMikulášsky vlak do Choltíc

PARDUBICE, CHOLTICE – Pardubický spolok histórie železničnej dopravy Vás pozýva na predmikulášsku jazdu historickým motorový vlakom M 131, ktorá sa uskutoční v sobotu 24. novembra 2018. Po príchode do Choltíc si budete môcť pozrieť zámok i kaplnku, pričom doprava k vlaku bude zabezpečená autobusom. Vo vlaku bude v prostrednom vozni zabezpečené malé občerstvenie s teplými i studenými nápojmi. V Cholticiach si pri vlaku budete môcť zakúpiť upomienkové predmety ako sú omalovánky, leporela, pohľadnice, rozprávky a podobne.

Od 13:45 sa začne mikulášska nádielka vo vlaku. Stojacou súpravou postupne prejde Mikuláš s doprovodom. Dobré deti dostanú malý darček, ale kto neposlúchal, skončí v pytli. A to platí nie len pre deti, ale aj pre dospelých. Mikuláš potom odprevadí vlak späť do Pardubíc, kde vlak môže riadiť aj čert. Pripravte si preto dopredu nejakú básničku, či pesničku.

 

CESTOVNÝ PORIADOK

10:37
10:55
11:23
10:22
10:42
11:15
Pardubice
Přelouč
Choltice
Heřmanův Městec
15:17
14:56
12:00

15:04
14:43
11:52
V úseku Choltice – Heřmanův Městec ide sólo M 131.

 

Cena lístka je 160,- Kč na osobu. V cene lístka je jazda vlakom v úseku Pardubice hlavní nádraží – Choltice a späť, jazda autobusom v Cholticiach, „odbavenie“ s čertom a Mikulášom a balíček pre každé dieťa. Kto má záujem iba o odbavenie s čertom a Mikulášom, musí sa objednať vopred. Cena balíčka je 90,- Kč. Jazda výletným motorákom v úseku Choltice – Heřmanův Městec je 20,-Kč jednosmerne. Tu sa čerta báť nemusíte.

V nedeľu 2. decembra 2018 sa budete môcť v Pardubiciach odviesť s Mikulášskym trolejbusom. O podrobnostiach Vás budeme včas informovať.

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.