Tip na advent: Noc lampášov v bunkroch B-S 6 “Vŕba“ a B-S 4 “Lány“

BRATISLAVA – Nadšenci z pechotného zrubu B-S-6 “Vŕba” Vás srdečne pozývajú na poslednú akciu v tomto roku. V sobotu 25. novembra 2017 si od 18:00 do 23:00 budete môcť prezrieť tento pechotný zrub (bunker) v originálnom dobovom osvetlení zo sprievodcom v dobovej uniforme poprípade sa odfotiť s vojakom v dobovej uniforme a dozvedieť sa viac o tomto bunkri. Od 25. novembra až do 22. decembra 2017 si navyše každý piatok môžete prezrieť objekt B-S 4 “Lány” v tajuplnom zlatistom osvetlení a zažiť pravú atmosféru života v bunkri tak, ako ho zažívali naši vojaci v tridsiatych rokoch minulého storočia.

 

Program v bunkri B-S-6 “Vŕba”:
Návštevu v príjemnom prostredí Vám spríjemní varený čaj a čakanková káva, ktorá sa podávala vojakom na frontovej línii v zákopoch už od čias 1. svetovej vojny. Pripravené bude aj občerstvenie v podobe chleba s masťou, cibuľou a soľou. V prípade priaznivého počasia by mala byť aj kapustnica. V ponuke budú aj suveníry, modely bunkru či magnetky. Náklady za občerstvenie a suveníry budú použité na prevádzku a zveľaďovanie okolia.

Vo vnútri bunkra bude ukážka výzbroje a výstroje vojaka 1. Československej armády 1918 – 1938, ako aj demonštrácia granátového sklzu a ukážka streľby z pušky VZ.24 zo strieľne objektu. Kto chce, môže pri tejto ukážke zostať vo vnútri objektu. Odporúčame Vám ale zapchať si uši.

Tak ako minulý rok, pripravená bude aj vatra na zahriatie a pribudnú aj lavičky na posedenie a vychutnanie si občerstvenia v sprievode dobovej hudby.

Vstupné je dobrovolné.

Bunker B-S 4 „Lány“

V múzeu B-S 4 “Lány”na Vás budú čakať vojaci v dobových uniformách. Chýbať nebude prehliadka s odborným výkladom o opevnení a histórii. Priateľskú atmosféru doplní dobová hudba a na zahriatie Vám okrem dobrej nálady bude ponúknutý aj horúci čaj, či varené víno.

Autor: Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.