Tip na advent: Na vianočné trhy s historickou električkou

VIEDEŇ – Tak ako každý rok aj tento rok bude počas vianočných trhov centrom mesta premávať historicka električka „Ströck Weihnachtsbim Wiener Linien“, pričom výžažok z cestovného opäť poputuje na dobrú vec. V predchádzajúcom roku, jazdila historicka električka od 27. 11 do 19. 12. každú adventnú sobotu a nedeľu ako aj 08. 12. na trase Karlsplatz Otto- Wagner- Pavillon Schwedenplatz, Schottentor, Rathausplatz a späť. Zastávky boli špeciálne označené a historicka električka bola slávnostne vyzdobená. Vstupenkou do električky bol nebeský dezert od Santa Clausa a jeho pomocníka. Deti do 12 rokov cestovali zadarmo v sprievode dospelej osoby. Cena lístka pre dospelú osobu bola 3,- € .

Výťažok z premávky električky vo výške 8 000,- € bol venovaný na boj z detskou rakovinou. O tohtoročnej premávke vás budeme včas informovať.

Fotogaléria:

Videogaléria:

Christmas tram in Vienna – Weinachtsbim in Wien

Christmas tram in Vienna – Weinachtsbim in Wien – 2010

Wiener Weihnachts- u. Christkindl Bim

Zdroje: http://www.youtube.com, http://www.stroeck.at/unternehmen/aktuelles/str%C3%B6ck-weihnachtsbim a http://www.wienerlinien.at/
Spracoval: Patrik Špačinský

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.