Tip na advent: Mikulášsky vlak do Ždírec nad Doubravou

mik_vlak_16ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – už zajtra, 3. decembra 2016, vyrazí z Chotěboře tradičný Mikulášsky vláčik. Ide o mimoriadny vlak, ktorý malých i veľkých odvezie za Mikulášom a ďalšími adventnými postavami. Vo vlaku platia špeciálne cestovné lístky, ktoré si v Chotěboři zakúpite pred nástupom do vlaku; pri nástupe na nácestných staniciach priamo vo vlaku. Detskí cestujúci za ne od Mikuláša dostanú darček.

Všetci držitelia cestovných lístkov môžu zároveň navštíviť čertovskú cestu a peklo, ktoré bude v tomto roku v netradičnom a unikátnom priestore za stanicou. Mikulášsky vláčik bude z Chotěboře odchádzať o 13:00, 14:15, 15:30 a 16:45 a zhruba za hodinu sa s ním vrátite späť. Prvý vlak už o 12:30 z Havíčkovho Brodu a pristupovať doňho bude možné aj v Břevnici a Rozsochatci. z Chotěboře sa na cestu späť vydá o 17:45. Za Mikulášom môžete ísť aj zo Ždírce nad Doubravou, odkiaľ bude Mikulášsky vlak odchádzať o 13:45, 15:00, 16:15 a 17:30. Súprava vlaku bude tvorená historickým motorovým vozňom M286.1032 „Krokodýl“ a prívesným vozňom Bmx brnenského spolku Hrbatá Máňa.

Od 12:45 do cca 18:00 bude medzi námestím a stanicou v Chotěboři obojsmerne premávať bezplatný Anjelský autobus. Prvý odchod z námestia a z parku Václava Fialy bude o 12:45, ďalšie cca 45 a 15 minút pred odchodom vlaku.

Organizátorom akcie je DDM-SVČ Junior Chotěboř a spolok priateľov železnice v Chotěboři s podporou mesta Chotěboře a sponzorov. Partnerom akcie je spoločnosť Arriva Východní Čechy, a. s.

Organizátori akcie sa už tešia na Vašu návštevu.

Autor: Jaroslav Filo a Spolok priateľov železnice v Chotěboři

mik_vlak_16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.