Tip na advent: Mikulášsky vlak do Oslovan

ČESKO – České dráhy na sobotu 7. decembra 2013 pripravili v spolupráci s mestom Oslavany a Divadlom na Mýtině parní vlak Mikuláš, ktorý pôjde z Brna do Oslavan a späť.  V čele vlaku pôjde parná lokomotíva 433.001 Skaličák vyrobená v roku 1948 v Lokomotivke ČKD. Za lokomotivou budu zaradené historické vozy zo 40. a 50. rokov.  Uprostred vlaku nebude chýbať bufetový voz, kde si môžete zakúpiť okrem suvenírov tiež teplé i studené nápoje. Počas cesty do Oslavan všetky deti dostanú obrázok s čertovským domčekom, do ktorého budu zbierať razítka plnením čertovských úloh na oslavanském zámku.

V stanici Oslavany budu vlak očakávať čerti a čertíci, ktorí cestujúcich po výstupu z vlaku odprevadia na oslavanský zámok. V ňom búdu pripravene pre deti v pivnici a na arkádach zámku čertovské úlohy. V stanovenom čase pri vchode do pekiel, ktorý bude uvedení na miestenke, si deti (s rodičmi) vyzdvihne čert. Stanovený čas je potrebné dodržať. Predídete  tím zbytočným nepríjemnostiam. Čert deti po jednotlivých úlohách bude sprevádzať  . Vchod do pekiel bude označení pri schodisku na arkády. jedine úloha„skok v čertovskom pytli“ medzi nádvorím a kapličkou môžete absolvovať kedykoľvek vo voľnom čase.

Deti s razítkom v domčeku a lístkom na parní vlak dostanú pri ceste naspäť od Mikuláša nádielku s darčekmi od Českých dráh.

Na oslavanském zámku sa  bude konať tradičný jarmok s vianočnou atmosférou,  budu hrať koledy, nebudú chýbať vianočné stromčeky, zabíjačka, kapor, medovina z zvarák. V 17 hodín bude losovanie o vianočné ceny, v 17.30 hodín príde na zámok Mikuláš!

Cestovný poriadok:

  • Brno hl. n. odjazd. 14.06 – Oslavany príjazd. 15.01
  • Oslavany odjazd. 18.36 – Brno hl. n. príjazd. 19:27

Cenník: dospelí 220,- Kč, deti 6–15 rokov 110,- Kč, deti do 6 rokov 55,- Kč

Lístok platí jedine v spojení s miestenkou! Pre dve deti do 6 rokov platí jedna miestenka.

Všetky deti dostanú mikulášsky balíček!

Cestovné lístky s miestenkami si môžete zakúpiť jedine v predpredaji od 20. 11. 2013 v ČD Centre Brno hl. n.: tel. 725 886 395, e-mail: bnohn@cdcentrum.cd.cz.

Zdroj: České dráhy, a.s.

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.