Tip na advent: Mikulášsky vlak do Oslavan

Mikulasky vlakBRNO, OSLAVANY – České dráhy pripravili v spolupráci s mestom Oslavany a Divadlom na Mýtině parný vlak Mikuláš, ktorý pôjde z Brna do Oslavan a späť v sobotu 6. decembra 2014.

V čele vlaku pôjde parná lokomotíva 475.101 „Šľachtičná“ vyrobená v roku 1947 v Plzni. Za lokomotívou budú radené historické vozne zo 40. a 50. rokov minulého storočia.  Uprostred vlaku nebude chýbať bufetový vozeň, kde si okrem okrem suvenírov môžete zakúpiť teplé i studené nápoje.
Počas cesty do Oslavan všetky deti dostanú obrázok s čertovským domčekom, do ktorého budú zbierať pečiatky čertovských úloh na oslavanskom zámku. Za splnené úlohy potom na ceste späť všetky deti dostanú od Mikuláša balíček.

V stanici Oslavany bude vlak očakávať koňský povoz, ktorí cestujúcií po výstupu z vlaku dovedie na oslavanský zámok. Tu budú pre deti pripravené v sklepení, na nádvorí a arkádách zámku čertovské úlohy. V stanovenom čase si pri vchode do pekla, ktorý bude uvedený na miestenke, deti (s rodičmi) vyzdvihne čert. Stanovený čas je treba dodržať. Predíde sa tým zbytočným nepríjemnostiam. Čert deti po jednotlivých úlohách sprevádza. Vchod do pekla bude označený pri schodišti na arkády. (Iba úlohu „skok v čertovskom pytli“ je možné absolvovať kedykoľvek vo voľnom čase). Deti s pečiatkami v domčeku a cestovným lístkom na parný vlak dostanú na nádvorí zámku od Mikuláša drobnú sladkosť (po 17-tej hodine).

Na oslavanskom zámku bude prebiehať tradičný jarmok s vianočnou atmosférou, znejúcimi koledami, stromčeky, zabíjačkou, kaprami, medovinou a vareným vínom. O 16:45 prebehne losovanie o vianočné ceny, o 17:00 príde na zámok Mikuláš!

Deti s pečiatkami v domčeku a cestovným lístkom na parný vlak dostanú pri ceste späť od Mikuláša nádielku s darčekmi od Českých dráh.

Cestovný poriadok:

Brno-Hlaní nádraží 14:06 – Oslavany 15:01
Oslavany 18:36– Brno-Hlavní nádraží 19:27

Spiatočné cestovné pre dospelých 240,- Kč, deti od 6 do 15 rokov 120,- Kč, deti do 6 rokov 60,- Kč.

Cestovné lístky platia iba v spojení s bezplatnou miestenkou, pre dve deti do 6 rokov platí jedna miestenka.

Cestovné lístky s miestenkou si môžete zakúpiť iba v predpredaji od 01. 11. 2014 v ČD Centre Brno-Hlavní nádraží!

Bližšie informácie:
tel. 725 886 395, e-mail: bnohn@cdcentrum.cd.cz

Zdroj: České dráhy, a.s.
Foto: Jakub Gregor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.