Tip na advent: Mikulášske jazdy v Prahe

PRAHA – Parným vlakom s Mikulášmi a čertmi sa môžu v sobotu 1. decembra alebo v nedeľu 2. decembra odviesť so svojimi rodičmi deti z Prahy a blízkeho okolia. Parný vlak bude vyrážať Praha-Braník a postupne prejde niekoľko trás po pražských tratiach.

České dráhy v spolupráci so SŽDC, spololočnosťou ČD Cargo a DDM Prahy 5ripravili pre malých i veľkých záujemcov tradičné jazdy parného vlaku s Mikulášom, ktoré sa uskutočnia prvý decembrový víkend.

Na sobotu je pripravená aj večerná jazda nočnou osvetlenou Prahou po „Pražskom semmeringu“ zakončená v Braníku ohňostrojom.

V parných vlakoch bude prechádzať Mikuláš so svojou družinou. Všetky poslušné deti dostanú od Mikuláša malý darček. Pre neposlušné deti má čert pripravené uhlie z lokomotívy.

V čele parného vlaku bude parná lokomotíva rady 475.179 „Šľachtičná“, ktorá povezie historickú súpravu zostavenú z vozov 2. a 3. triedy vrátane bufetového vozu, v ktorom bude možné získať aj pamätný list a príležitostné razítko.

Cestovné pre dospelé osoby je v sobotu stanovené na 180,- Kč, v nedeľu na 160,- Kč. Lístok pre deti od 6 do 15 rokov je za polovičnú cenu. Miestenka je v hodnote 20,- Kč. Deti do 6 rokov cestujú zdarma bez nároku na miesto nma sedenie (miestenku).

Predpredaj lístkov a miesteniek je možný na Masarykovom nádraží (tel.:  972 246 161) alebo nádraží Praha Braník (tel.: 725 859 426) a to denne od 08.00 do 18.00. Ďalšie informácie získate na e-mailu: pavlikp@szdc.cz.

Zdroj: České dráhy, a.s.

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.