Tip na advent: Mikulášska jazda do stanice Sokolnice-Telnice

BRNO – Klub priateľov koľajových vozidiel Brno vás srdečne pozýva na tradičnú mikulášsku jazdu, ktorá sa uskutoční v sobotu 1. decembra 2018 na trase Brno – Sokolnice-Telnice a späť. Mimoriadny vlak vedený parnou lokomotívou 213.901 je zložený z historických osobných vozňov vykurovaných pecou Blm, vozňov Balm a M240. Vo vlaku bude prítomná aj mikulášska družina, ktorá si pre najmenších cestujúcich pripravila sladkú odmenu. V oboch konečných staniciach je možnosť nafotenia nostalgického vlaku s mikulášskou družinou.

Nástup do vlaku je možný len v stanici Brno hlavní nádraží a zakúpiť je možné iba spiatočné cestovné lístky v hodnote 150,- Kč pre dospelých a 100,- Kč pre deti. Miesta vo vlaku si rezervujte cez webstránku organizátora www.kpkv.net, cestovné sa platí u sprievodcov po nastúpení do vlaku.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu prepravy kočíkov Vás organizátori akcie prosia, aby ste ich mali počas jazdy vlaku (ak je to možné) zložené.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.