Tip na advent: Mikuláš vo vlaku (aktualizácia)

BRATISLAVA – Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ v spolupráci zo Železnicami slovenskej republiky Vás pozýva na jazdu historickým parným vlakom po Bratislave. Tento rok sa na Mikulášskej jazde predstaví  dvojica parných rušňov a to 555.3008 „Mazutka“, pre ktorú to bude prvá verejná jazda a 331.037, ktorá robila radosť všetkým priaznivcom parných rušňov, veľkým aj malým od roku 1997. Bohužiaľ pre rušeň, ktorého kotol pochádza z roku 1908 to bude posledný Mikulášsky vlak.

Vlak bude zostavený z historických dvoj a štvornápravových drevených vozňov vykurovaných parou. Počas jazdy vlaku bude možnosť sa občerstviť v bufetovom vozni. Vlak vypravený pri príležitosti Mikuláša pôjde po trase Bratislava-Nové Mesto – Bratislava-Hlavná stanica – Bratislava-Lamač – Bratislava-Petržalka – Bratislava-Nové Mesto. Počas jazdy bude po vlaku chodiť Mikuláš s anjelom a čertom a rozdávať deťom darčeky.

Predpokladaný odchod vlaku zo stanice Bratislava-Nové Mesto bude o 10:00, predpokladaný príchod do 13:00.

Do vlaku je potrebné si zakúpiť cestovný lístok v cene 5,00 € a je možnosť si zakúpiť balíček so sladkosťami v hodnote 5,00 €

Kapacita vlaku: 350 miest
Predaj lístkov: od 4. 11. 2011.

Kontakty:
Tel:+421 903 724 591 (pán Kopčan)
E-mail: info.kphzd@gmail.com

Zdroj: Klub priateľov histórie železničnej dopravy

4 Comments

  1. Zaujímalo by ma, prečo to pre rušeň 331 bude posledná jazda. Končí mu revízia kotla?

  2. A čo s „Uhrankou“ bude ďalej? Bude slúžiť ako statický exponát, podobne ako rušeň 433? Bol by som rád, keby sa do budúcnosti rátalo s jeho znovu sprevádzkovaní.

  3. to by aj mna zaujimalo neni som odbornik do parnych masin pre nas autobusovych fanatikov je to po technickej stranke spanielska dedina ako sa hovori

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.