Tip na advent: Mikuláš vo vlaku (aktualizácia)

BRATISLAVA – Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava východ v spolupráci zo Železnicami slovenskej republiky Vás pozýva na jazdu historickým parným vlakom po Bratislave. Tento rok sa na Mikulášskej jazde predstaví  dvojica parných rušňov a to 555.3008 „Mazutka“, pre ktorú to bude prvá verejná jazda a 331.037, ktorá robila radosť všetkým priaznivcom parných rušňov, veľkým aj malým od roku 1997. Bohužiaľ pre rušeň, ktorého kotol pochádza z roku 1908 to bude posledný Mikulášsky vlak.

Vlak bude zostavený z historických dvoj a štvornápravových drevených vozňov vykurovaných parou. Počas jazdy vlaku bude možnosť sa občerstviť v bufetovom vozni. Vlak vypravený pri príležitosti Mikuláša pôjde po trase Bratislava-Nové Mesto – Bratislava-Hlavná stanica – Bratislava-Lamač – Bratislava-Petržalka – Bratislava-Nové Mesto. Počas jazdy bude po vlaku chodiť Mikuláš s anjelom a čertom a rozdávať deťom darčeky.

Predpokladaný odchod vlaku zo stanice Bratislava-Nové Mesto bude o 10:00, predpokladaný príchod do 13:00.

Do vlaku je potrebné si zakúpiť cestovný lístok v cene 5,00 € a je možnosť si zakúpiť balíček so sladkosťami v hodnote 5,00 €

Kapacita vlaku: 350 miest
Predaj lístkov: od 4. 11. 2011.

Kontakty:
Tel:+421 903 724 591 (pán Kopčan)
E-mail: info.kphzd@gmail.com

Zdroj: Klub priateľov histórie železničnej dopravy

Komentárov

  1. Zaujímalo by ma, prečo to pre rušeň 331 bude posledná jazda. Končí mu revízia kotla?

  2. A čo s „Uhrankou“ bude ďalej? Bude slúžiť ako statický exponát, podobne ako rušeň 433? Bol by som rád, keby sa do budúcnosti rátalo s jeho znovu sprevádzkovaní.

  3. to by aj mna zaujimalo neni som odbornik do parnych masin pre nas autobusovych fanatikov je to po technickej stranke spanielska dedina ako sa hovori

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.