Tip na advent: Mikuláš na Košickej destskej železnici a Mikulášske jazdy s modelovými vláčikmi

05. Mikulas a anjel, cert sa mi kamsi schoval =)KOŠICE – Dnes by sme vás radi pozvali na dve zaujímavé železničné mikulášske podujatia v metropole východu, v Košiciach. Prvou, ktorá sa koná v nedeľu, 6. decembra, presne na Mikuláša, budú už tradično-netradičné Mikulášske jazdy na Košickej detskej historickej železnici a tou druhou, na ktorú by sme vás radi pozvali, budú Mikulášske jazdy modelovými vláčikmi, ktorá sa na trať vydajú od pondelka 7. decembra do piatku 11. decembra.

Napriek ukončeniu pravidelných jázd nepovedala Detská železnica v tomto roku posledné slovo. Aj vďaka hlavnému partnerovi – mestu Košice – budú v nedeľu 6. decembra o 9:30 a o 12:00 vypravené dva mimoriadne MIKULÁŠSKE VLAKY so sv. Mikulášom, anjelmi a čertom. Deti sa môžu tešiť na zimnú jazdu vláčikom, šaša, rozprávky a zdravý mikulášsky balíček.

Službu na železničke budú mať v tento výnimočný deň motorové dvojičky Janka a Danka. Deti už na nástupnej stanici privíta sv. Mikuláš s anjelmi a čertom. Na konečnej stanici, v priestoroch reštaurácie Alpinka, vyplní čas čakania na Mikuláša šašo Krak z Iglova, rozprávky a tvorivé dielne. Vďaka podpore Fondu zdravia mesta Košice budú pre všetky poslušné deti opäť pripravené aj zdravé mikulášske balíčky.

„Premávať budeme s otvorenými vozňami a hoci vonku nemá byť podľa predpovede počasia mrazivo, cestujúcim odporúčame dobre sa obliecť. Na zahriatie pripravíme aj tradičný železničiarsky čaj a po prvýkrát aj kvalitné espresso. Zatiaľ v provizórnych, ale o to srdečnejších podmienkach na nástupnej stanici v Čermeli. Plnoautomatický kávovar sa nám podarilo zakúpiť vďaka podpore organizáciám Košice Region Turizmus a Visit Košice,“ približuje zákulisie Mikulášskej jazdy Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice.

Mikulášska jazda je poslednou tohtoročnou akciou na jedinej detskej železnici na Slovensku. „Sme radi, že o železničku je stále väčší záujem, čo nám potvrdili aj tohtoročné oslavy 60. výročia. Zrealizovali sme 60 kultúrnych a sprievodných podujatí, ktoré sme mohli uskutočniť vďaka podpore tradičných i nových partnerov a podporovateľov železničky. Pred nami je ešte vydanie knihy, prvej komplexnej monografie a  dokončenie dokumentárneho filmu o histórii unikátnej železničky,“ hodnotí Ľ. Lehotský.

Odchody vláčika z Alpinky sú naplánované na 11:15 hod a 13:45 hod.

CENNÍK:

Deti (3-15r.): 3€

Dospelý:  5€

Rodinný: 15€

Mikulášsky balíček je zahrnutý v cene.

UPOZORNENIE: Lístky sa kupujú priamo na mieste (v stanici Čermeľ) v deň konania akcie.

MikulasKDHZ_2015_maly

A ak ešte vaše ratolesti nebudú mať železničného mikulášovania dosť, môžete sa zájsť s nimi pozrieť od pondelka 7. decembra do piatku 11. decembra v čase od 16:00  19:00 na modelové koľajisko v priestoroch SPŠ dopravnej v Košiciach na Hlavnej 113 (povyše „starého“ Tesca, bývalého Prioru). Okrem tématických jázd vláčikov vo veľkosti H0 (mierka 1:87) si budí môcť malí zvedavci sami vyskúšať „šoférovanie“ maličkých vláčikov.

Navyše ak by ste mali záujem prezrieť si zákutia tejto školy, prípadne sa inforomovať o štúdiu na tejto škole, máte šancu! 8. decembra je pripravený deň otvorených dverí.

Mikulas modely_maly

 

Text: Tomáš „Sergej“ Halža & OZ Detská železnica Košice

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.