Eselka.cz: pokračuje po zime v renovácii

30.4.2009 – Keďže zima je definitívne za nami, aktivizujú sa aj mnohí renovátori vozidiel. Patrí medzi nich aj Tomáš Zavadil  (www.eselka.cz), ktorý renovuje vozidlo ŠL-11. Ten na otázky našej redakcie odpovedal: ,,Autobus je v současné době odstavený, mám kryté stání v podobě garáže. Momentálně se pomalými kroky opravuje karoserie vozidla a shnání součásti pro kompletaci interiéru a stanoviště řidiče. V zimě se nepracovalo, nepočítám-li drobné domácí práce (očištění a obnova drobných dílů). Největším prroblémem je nedostatek času a nedostatek některých náhradních dílů, přesto však věřím, že na podzim bude karoserie vozidla hotová a v příštím roce se budeme moci pochlubit opraveným autobusem. První akce po renovaci, bude asi slavnostní jízda a malá oslava se všemi, kdo se na opravě podílely a pak se uvidí, rádi bychom jeli třeba do Lešan, ale i případně jinam. Využití ešelky, krom veteránských akcí, bych viděl, třeba i v příležitostných školních výletech, nostalgické provozu v síti MHD. Určitě by se najde spousta příležitostí, jak se s autobusem svézt.

A čo ďalšie plány? ,,Po ešelce bych se rád pustil, do dalšího vozidla, přičemž adepti jsou aktuálně dva. Ale nechci předbíhat,“ povedal pre Veteranbus T. Zavadil.

Fotografie:

eselka1jpg – Naše ešelka před přesunem do garáže a krátce před tím, než jsem ji získal do svého vlastnictví.
eselka2.jpg – První jarní návštěva již mého autobusu.

eselka3.jpg – Pohled do odstrojeného interiéru autobusu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.