Symbolická rozlúčka s autobusmi typu TAM v Bratislave z pohľadu čitateľov

DSC00099BRATISLAVA – V nedeľu 23. januára 2011 do premávky posledný krát zasiahol autobus typu TAM ≠1414, ktorý bol posledným zástupcom týchto autobusov v hlavnom meste. Autobus jazdil do roku 2008 u banskobystrického dopravcu, potom ho odkúpil bratislavský dopravný podnik. Autobus sa objavoval napríklad na  linkách č. 21, 23, 24, 25, 26, 31, 39, 63, či 70. V nasledujúcom článku vám prinášame niekoľko fotografií zo symbolickej rozlúčky s týmito autobusmi, ktoré nám do redakcie poslal Pán Tomáš Meňuš.

 

 

 

4 Comments

  1. Dárius:
    Ty si z BB?
    Ináč chcel by som sa spýtať, či nemá niekto fotku mechanizmu dverí TAMbusu (aj so skriňou mechanizmu), niečo podobné ako je na piatej fotke, alebo skôr ako toto (je to síce fotka z 15TrM, ale na ukážku to stačí). Musí tam byť všetko pekne vidieť, lebo je to aj kvôli môjmu VDP v SimTr (jeden TAM z môjho VDP má tie tyče a ramená mechanizmu čierne na rozdiel od ostatných TAMbusov, ktoré ich majú sivé)
    Snažil som sa to odfotiť ešte keď TAMbusy chodili, ale keďže už nikde na Slovensku nechodia, tak mám smolu… U Ikarusu som to vyfotiť stihol… 😀
    Ja viem, už je to druhý raz, čo pýtam fotku dverí, ale keď ja mám na dvere busov akúsi posadnutosť 😀 A zvlášť na dvere TAMbusu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.