Staň sa reportérom Veteránov.EU, alebo členom združenia

Už 6 rokov mapujeme na našich stránkach aktuálne dianie v oblasti dopravnej nostalgie a prinášame vám pozvánky a reportáže, odbornejšie články i seriály. Chceš byť aj ty súčasťou Veterány.EU a prispievať na portál s aktuálnymi informáciami a zaujímavými článkami? Tak neváhaj a staň sa reportérom Veterány.EU. Pre tých, ktorí nemajú vzťah k písaniu článkov, ale zaujímajú sa o historické dopravné prostriedky, ponúkame členstvo v našom združení. Neváhaj a príď medzi nás!

 

 

REDAKTOR VETERÁNY.EU

Úlohou redaktora je príprava článkov, pozvánok, reportáží, či seriálov. Fotoaparát alebo kamera, ovládanie cudzích jazykov či prípadné skúsenosti s písaním článkov sú výhodou, nie však podmienkou.

Príspevky uverejňované na našich stránkach nie sú honorované, ich autorom však ponúkame iné nefinančné benefity ako:

 získanie skúsenosti s novinárskou činnosťou
 možnosť stať sa súčasťou nášho tímu (získanie novinárskeho preukazu)
 vlastná e-mailová adresa v tvare vasemeno@veterany.eu
 možnosť získať voľné/zľavnené cestovné lístky na vybrané veteránske akcie
 zvýhodnené vstupy na vybrané veteránske akcie

Námet a jeho spracovanie:

Pri písaní článkov sa nemusíš vôbec obmedzovať. Tematický okruh je naozaj široký – auto-moto, dopravná a koľajová technika, autobusy-trolejbusy…, skrátka všetko, čo súvisí s dopravnou nostalgiou a históriou dopravy. Pri spracovaní témy je dobré vychádzať z viacerých zdrojov či už knižných, alebo internetových a súčasťou článku môžu byť aj rôzne prílohy.

Text, fotky a videá:

Chceš sa stať nepravidelným prispievateľom? Pošli nám svoje texty. Rozsah príspevku nie je obmedzený, no pokiaľ sa nejakej téme venuješ podrobne, odporúčame ju rozdeliť na viac častí. Ak majú byť v článku aj nejaké fotografie, vlož na príslušné miesto v texte číslo, resp. názov fotografie.

Fotografie uverejňujeme v maximálnom rozlíšení 1024 x 768, prípadne 768 x 1024. Fotky s väčším rozlíšením upravíme. Fotky by mali byť pomenované bez diakritiky, najlepšie poradovým číslom v akom majú byť uverejnené. Popisy k fotkám môžeš napísať na záver článku, alebo do nového dokumentu. Fotografie z iných web stránok je možné použiť len so súhlasom ich autora, s uvedením zdroja a autora. Články a fotky nám môžeš poslať aj ako WinRar, alebo WinZip pomocou služby Úschovňa.

Videá vkladáme do článkov prostredníctvom serveru Youtube.com, kde treba nahrať video a poslať nám naň odkaz. V prípade, že nám pošleš samotné – už hotové video, s uvedením autora ho zverejníme na našom Youtube kanáli.

Ako prispievať:

Svoje príspevky nám pošli na e-mailovú adresu redakcia@veterany.eu alebo na maile jednotlivých redaktorov. V prípade záujmu o stabilnú pozíciu redaktora nás kontaktuj na e-mailovú adresu redakcia@veterany.eu a do e-mailu uveď oblasť, ktorej sa chceš venovať.

 

 

ČLEN ZDRUŽENIA

Nemáš vzťah k písaniu článkov, no chceš nám pomôcť pri aktivitách nášho združenia? Tak neváhaj a príď medzi nás. Pomôcť nám môžeš pri:
 záchrane a renovácií historických dopravných prostriedkov pre budúce generácie
 organizovaní veteránskych podujatí
 príprave propagačných materiálov a suvenírov
 zhromažďovaní artefaktov mapujúcich históriu dopravy
 oslovovaní sponzorov a zháňaní financií na chod združenia
 sprostredkovaní veteránov na rôzne spoločenské akcie (svadby, filmovačky)
 publikačnej činnosti

Je jedno či si nadšenec cestných, koľajových, leteckých, či lodných veteránov. Stačí, ak máš viac ako 15 rokov a máš chuť priložiť ruku k dielu. Stiahni si prihlášku na členstvo v združení a ozvi sa nám e-mailom na zdruzenie@veterany.eu. Odmenou ti bude dobrý pocit z vykonanej práce a bezplatná účasť či zľava na našich akciách.

 

Zaujali sme ťa? Tak neváhaj a staň sa súčasťou komunity Veteránov. EU.

 

Bc Jaroslav Filo
Predseda združenia a šéfredaktor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.