Stanovisko k článku na BUSPORTAL.CZ zo dňa 11.10.2009

Pôvodne som na tento článok na BUSPORTALE ani nechcel reagovať. Ale jeho autorka p. Dagmar Braunová sa nazdáva, že nám pre Veteranbus takto  urobila hoci negatívnu – ale predsa len reklamu. Nuž a my nechceme byť nič dlžní ,,za reklamný priestor“ 🙂 a tak vydávame stanovisko k stanovisku….

V prom rade chceme vyjadriť poľutovanie nad týmto neoddôvodneným útokom zo strany p. Braunovej.   Z neho na prvý pohľad vyplýva, že ju nesmierne rozhorčilo odstránenie odkazu na web Busportálu z webu Veteranbusu. Mimochodom, došlo k nemu omylom pri ,,čistení“ rubriky 🙂 Ale ďakujeme pekne aspoň za avízo medzi riadkami – že nás beriete vážne 🙂

Vy všetci ostatní si teraz poviete – detinské…  Nuž – aj je.  Ale pri druhom, podrobnejšom pohľade  je z tohto nepekného výlevu cítiť autorkin pocit  ohrozenia.  Domnelé ,,komunikačné problémy“ nastali totiž iba od chvíle, než avízujeme vydávanie spoločných česko-slovenských Autobusových novín. A odvtedy nám už viacero ľudí najmä z ČR dalo e-mailom vedieť, že už nejaký čas sa p. Braunová a malý kolektív húževnato venujú najmä v Čechách očierňovaniu môjho mena aj mena Veteranbusu. S väčším či menším úspechom.

Nikdy sme s p. Braunovou nemali žiadnu kofliktnú situáciu  ani nedorozumeie, či niečo podobné. Netušíme, ako si môže p. Braunová dovoliť kritizovať prácu druhých, keď to tí druhí nerobia. Kritiku príjmam, ak kritizujúci ukáže, ako robí to, čo kritizuje, lepšie. Nech poukáže na svoje úspechy a argumentačne tak podvalí svoju kritiku váhou. Bez toho vnímam kritiku ako prázdny nepekný útok.

Vydanie ročenky sprevádzali od začiatku komplikácie, ktoré nesmiernym spôsobom skomplikovali aj moje vzťahy s viacerými ľuďmi. Všetky chyby, ktoré sa stali, som priznal. O tom, ako  ma celá situácia mrzí a že som sa verejne ospravedlnil tak za čakanie na ňu ako aj preplatenie vysokých poplatkov za prevody v bankách, asi vie už každý. Čo iné sa dá v tejto situácii už robiť? Iba sa poučiť a pokračovať ďalej.

Nakoniec, dovolím si povedať, že strašne ľutujem, že tá ročenka na papieri nakoniec vyšla. Bol to pokus prebiť hlavou finančný múr – to sa síce podarilo, ale nepodarilo sa prebiť ľudskú malosť, závisť, nežičlivosť a hlúposť. Ako v tej ruskej rozprávke Derevňja durakov.Pani Braunová si te časy istotne musí pamätať…

Čo teda dodať na záver. O osobnostných kvalitách autorky si urobte každý svoj vlastný záver. Pani Braunová netušiac dala skutočne exotickú bodku za webom Veteranbus v podobe, v ktorej vychádzal – totiž práve tento víkend sme kompletné obsahy Veteranbusu premigrovali pod web Veterany.EU, aby sme skoncentrovali všetko dianie v oblasti hostorických vozidiel v ČR aj na SR na jednom mieste. O nič však neprichádzate – kompletný web Veteranbusu pokračuje na www.veterany.eu v rovnomennej sekcii VETERANBUS. Hádam si na novú zmenu zvyknete.

Prajem všetkým pekný deň event. večer s nádejou, že nebude viac nutné písať stanoviská k stanoviskám a pôvodným stanoviskám k stanovisku…

Jaroslav Verlík
Veteranbus

12 Comments

 1. I když tady budou převažovat subjektivní pohledy, tak přece jenom pár postřehů:
  „že už nejaký čas sa p. Braunová a malý kolektív húževnato venujú najmä v Čechách očierňovaniu môjho mena aj mena Veteranbusu.“ – zajímalo by mě kdo a kde. Vzhledem k tomu, že se v branži pohybuji a nic takového nezaslechl. Navíc přece jen počty čtenářů znající tento web jsou poněkud jiné než Busportalu.

  „Kritiku príjmam, ak kritizujúci ukáže, ako robí to, čo kritizuje, lepšie. Nech poukáže na svoje úspechy a argumentačne tak podvalí svoju kritiku váhou. Bez toho vnímam kritiku ako prázdny nepekný útok.“ – já myslím, že tady není vůbec o čem hovořit, http://www.busportal.cz je vizitkou práce a podle mě sakra dobrou. Navíc se spousta lidí (včetně mě) těší na různé akce (i veteránské) také z toho důvodu, aby prohodili pár slov s naší „autobusovou guru“. Navíc se také může pochlubit tím, že je kmotrou pár krásných historických vozů. Pokud zůstaneme u tohoto tématu.

  A pokud mám napsat, co vadí konkrétně mně, tak je to spousta slov o spoustě práce, spoustě připravovaných projektech. A výsledek je velmi chabý. Jistě se tady tímto vystavuji otázce, která je logická, co jsem sám udělal, že tak kritizuji? Především nepíšu o spoustě práce. Udělal jsem věc, na kterou jsem stačil a která myslím už nějaké ocenění od veteránistů dostala a dostane.

  P.S. Nechci vyvolávat nějakou polemiku, ale prostě se snažím stát za prací člověka, kterého si vážím.

 2. Ďakujem za názor, Magiq. Dovolim si len oponovat vasmu tvdeniu o spuste reci o spouste prace a s chabym vysledkom. Dokazete Vy si aspon orientacne uvedomit co je to spustit a prevadzkovat takyto web? Beriete do uvahy kolko clankov tu je, kolko stoviek hodin je to prace v roku? A nielen web. Aj ta nestastna rocenka – kreslenie, zhananie podkladov, tlac, distribucia, spravovanie webu, udrzba, kontakty a stovky a stovky mailov, o ktorych nemate ani potuchy – bezia na pozadi tohto webu. A stovky eur s najroznejsimi nakladmi, o com tiez nemate potuchy – to vsetko ako konicek a hobby. Cudujete sa ze boli aj chyby? Bolo by cudne keby neboli.

  Kmotra ja nie som pre ziadny autobus hehehe 🙂 a ani tuto funkciu nikdy neaspirujem – mne staci ze som tymto webom priamo pomohol zachranit viac ako desiatku autobusov za jediny rok! Ze sa tu na Slovensku zacalo cosi diat a ze je kopec ceskych citatelov, ktorych si vazim – nie 5-6 presne znamych kriklunov (vratane slovenskej expozitury skupinky) zatrpknutych na svet, na samych seba a frustrovanych z vlastneho starnutia ma zaujima – ale zaujima ma napriklad 213 navstevnikov za vcera, z ktorych mnohi pisu, su aktivni a chcu vecami hybat vpred! A veci, ktorymi vieme hybat aj hybeme.

  To hovorime iba o projekte Veteranbus (ak je teda projektologia to spravne nazvoslovie pre vas :)). Teraz ale hovorme najnovsie aj o webe Veterany.EU – ovela ovela sirsi projekt, ktory sme rozbehli a par mesiacov potrva kym sa vyprofiluje. A do tretice bude dalsi projekt – Autobusove noviny. Po vcerajsom clanku na Busportale SOM MIMORIADNE NAPRUZENY urychlit zabeh a stabilizaciu tohto webu tak, aby sa mi uvolnili co nasjkor ruky a idem ihned do Autobusovych novin. Tam si slubujem, ze to uz bude nielen konicek ale aj komercnejsia zalezitost – hodlam priamo konkurovat Busportalu i ked spociatku to tak vobec nemalo byt. Ak by vsak aj nebola komercna, i keby som mal zamestnať redaktora v mojej firme – ale Autobusove noviny budu za kazdu cenu!!!

  Tak to zoberte prosim do uvahy Magiq, lebo mam dojem ze chcete vyjadrit ako si vazite pracu pani Braunovej ale vyjadrujete ju tym, ze kritizujete moju. Ak budete chciet vidiet iba negativa a chyby, nech sa paci, je to vas slobodny nazor a odraz a postoj vasho vnutorneho sveta. Ak budete chciet vidiet aj pozitiva, aj v tom mate slobodu vyberu.

  Akceptujem, ze si vazite pracu pani Braunovej. Je profesionalka. Ved nakoniec, ja vonkoncom nechcem znevazovat ju ani busportal tak ako to ona robi nepochopitelne smerom voci mne. Ja si jej pracu takisto vazim, aj ked na moj osobny vkus je trochu prilis puntickarska, chyba jej trocha odlahcenia, kreativy a spontannosti. Ale budiz, kazdy sme ini. Jedine co je na busportale hrozne, je graficky vzhlad a uzivatelska ,,pritulnost“ – tento web je mozno jednym z poslednych archaickych vizualnych molochov, ktory nam este nazivo ukazuje, ako hrozne a dizajnersky primitivne vyzerali weby v 90-tych rokoch, na zaciatku stvorenia internetu 🙂 Nedovolil by som si tak ostro kritizovat kolegynu, ale ona prekrocila isty rubikon vcera no a uz to tak asi vzajomne bude.

  V kazdom pripade dakujem za nazor, trochu sme zapolemizovali i ked ste to nechceli. Prajem vsetko dobre a vratte sa na Veterany.EU ako obvykle!

 3. Dobry den Jaro, nenechajte si zobrat elan. Takych kriklunov je vsade dost. Veterany je krasna stranka, zdravim Vas a drzim palce. Alinko

 4. Jaro uz to nechaj tak. Senior skupinka – dobre sa zasmiat. Len zbytocne to dalej uz nenatahuj. Myslim ze si presvedcil aj na Kreporte aj tu ze Braunova sa zachovala trapne. Aj o rocenke. Trapny Zubr.

  Nemal si rusit diskusiu. To je podla mna chyba. Viac tu davaj clankov a Cesi nemaju na Teba.

 5. Na to už se ani nějak slušně reagovat nedá. Já myslím, že lepší vyjádření sebe sama už se podat nedalo. A citatel to jen dotvořil.

 6. Tak okey, Citatel mi to nandal – ale v zasade ma pravdu – tak som preto odstranil tu senior skupinku z diara, nech je uz vsetko za nami. Do trapnych ste im nemuseli zase nandat Vy. Ale okey. Prajem vsetkym vsetko dobre. Jaro

 7. Aniž bych chtěl chtěl nějak komentovat tuto přestřelku, nemohu si odpustit jednu otázku. V textu píšete o vydávání česko-slovenských (soudě podle podílu na nultém čísle spíše slovensko-českých 😉 Autobusových novin tak, jako by už byly na cestě. Pokud však dobře sleduji dění, tenhle projekt se poprvé objevil v dubnu, do konce měsíce se objevilo ještě nulté číslo, a pak už nic. Bezmála půl roku. Přičítal jsem to faktu, že – s ohledem na velmi omezenou cílovou skupinu a s ohledem na brutální poklesy tištěných médií na českém i slovenském trhu – to byl možná zajímavý nápad, ale nic takového nelze zrealizovat, aniž by u toho člověk nespáchal finanční harakiri (a to i za předpokladu, že by se obsah generoval zdarma). Proto mě tedy dost překvapuje informace, že tenhle projekt stále ještě žije (?). A konstatování, že by se jím měl cítit kdokoliv ohrožen mě – nezlob te se – teda velmi pobavilo. Opravdu mi není jasné, co by existence (i když jí tedy připustím) tohoto média mohla ohrozit. Při troše štěstí tak maximálně úroveň demagogie, kterou kolem veřejné dopravy vytváří širokospektrá (neodborná) média ;-).

 8. Dobry den, ELfkAM. vdaka za prispevok. Mate na mysli ten niekolkomesacny sklz od avizovania prveho cisla AN? Ano, mate pravdu. Nas ale nic netlaci – odhliadnuc od toho ze v case vzniku O.cisla este kriza zdaleka nenarobia s nami to co narobila a tak prva myslienka AN a skonstruovanie celeho projetu sa pozastavilo. Rocenka vsak meskala kvoli inemu.

  Trochu som sa pousmial, ze 0. cislo nebolo cesko-slovenske ale slovensko-ceske. Kreslil som ho ja a poviem vam ze bolo – az na stranu VETERANI – takmer uplne ceske 🙂 Ale to ja nikdy neriesim – viete ja som dieta ceskoslovenska, moj otec je cech, mamka slovenka a ja som slovak, byvam na slovensku, hovorim po slovensky ale na svoje ceske spolukorene nezabudam (tym chcem povedat ze nemam najmensie antipatie ci latennu mikroxenofobiu na zaklade narodnosti a podobne). Cize vobec neriesim obsahovu naplnu rozmyslanim nad tym, ci je viac slovensky alebo cesky akcent. Nase krajiny su mentalne, kulturne a rodinne tak prepojene, ze aj keby sa cast cechov rado videlo kamaratsky radsej s nemcami, nez slovakmi, to sa skratka neda. Ale odbocili sme 🙂

  No – tento projekt AN stale zije. A samozrejme neozil vdaka tejto prestrelke, to iba som na tie noviny dostal vacsiu chut kvoli nej. Jednak preto ze som novinar a grafik a jednak preto, ze ma autobusy bavia. Ked sme ale po nultom cisle zistili realne ceny tlace (ale hlavne cenu postovneho a platieb v ramci CR-SR!!! – prave sa tlacila rocenka), bolo tazke cokolvek vydat. Vidite pripad rocenky, kde som sa pekne napichol na muciarsky kol a kritizujuci do mna s radostou hadzu pre par korun svoje tomahawky. Chcel som vydat NEKOMERCNU VEC pre vsetkych, nie pre mna. Posunut veci dopredu. Paradoxom je ze najvacsich kritikov mam v radoch ludi, ktori dostali v rocenke zadarmo ten najvacsi priestor alebo priestor na inzerciu – tiez zadarmo. 🙂

  Teraz sme kupili do firmy profi digitalnu tlaciaren. Zriadili sme cesky ucet (uz len cakame na schvalenie). Cize je velmi realne az iste zmestit sa za rozumne peniaze do tlace, distribucie a neakej rozumnej ceny.

  Ohrozenie pre Busportal? Nie nie, ja o to nemam realny zaujem, iba ak by sa trebalo z nejakeho dovodu ,,priet“. Ja som v podstate nekonfilktny clovek a taketo emotivne odysei ako s busportalom, mna len vycerpaju, ale v konecnom dosledku aj restartuju.

  Busportal je odborny magazin a bezny clovek – nehovoriac autobusovej verejnost – tam nenajde takmer nic stravitelne citat. To nemyslim vo zlom. Ale tu sa dostavame k vasej teze o sirokospektralnej neodbornosti medii k verejnej doprave. Zakladny rozpor ja vidim v tom, ze ako autor takeho tvrdenia sa pokusate prisudzovat rydzo odborne kategorie popularizacnym (teda beznym novinarskym) projektom. Robia to velmi radi aj mnohi ini krotici napriklad Veteranbusu, nepochopiac o co v nasom pripade ide. Ako novinara ma roky ucili byt univerzalnym a je to aj nevyhnutne – novinar v beznom mediu denne, tyzdenne atd. spracovava desiatky tem z desiatok roznych oblasti – a musi prist, ,,na pockanie“ vycitit podstatu nejakeho problemu a temy, velmi rychlo sa zorientovat aby nepisal hluposti, aby nebol povrchny, ale zasa ani prilis odborny a aby vedel odbornost prelozit do ludskej reci – teda v konecnom dosledku aby to citatelia vedeli nielen stravit, ale povazovali temu za atraktivnu. Precitali by ste si odborny traktat v novinach k problematike kompetencii Ustavneho sudu z hladiska ustavnopravnej problematiky europskeho a vnutrostatneho ustavneho prava v kauze rozsahu a miery sankcnych opatreni? Alebo by ste si precitali, ze vznikol problem ci moze Ustavny sud riesit problem delozovania neplatica deza na zaklade zakonov EU a ceskych? Tochu som preexponoval, ale iste chapete o co mi ide. V tomto bude vecny rozpor a nahananie sa za metou meta – ako sa udrzat v nejakom zurnalistickom strede a nelepit sa na brehy amaterskeho zurnalizmu na jednej strane a odbornej fanatickosti na druhej. A o tom ide projektom, ktore chceme robit ja s kolegami.

  Autobusove noviny – aspon z mojej predstavy – maju byt skor stredovym mediom a tak konkurencia uzko odbornemu Busportalu by bola zbytocna (tak maly trh v CR aj SR) a pre mna nezaujimava. Nase mety – aj na Veterany.EU – su napohlad jasne – robit spravodajske, zaujimave, z diania, fotograficke, realne, terenne, reportazne, uzitocne (citajte dnesny clanok o 2 RTO) Dalej by som to nechcel rozvadzat, ved uvidime, co a ako bude s AN 🙂

  Dakujem za prispevok, pridte aj nabuduce. S kazdym kto neprisiel urazat – co je vas pripad – ja rad podiskutujem 🙂
  Jaro

 9. Dobre jaro, ale nebolo by lepsie pockat kym nieco naozaj vydas alebo si uz aspon blizko? Lebo takto to vyzera ze len je to tvoja fantazia. Dufam chapes. Inak je web very fajn, trochu som sa bal, ci nezaniknu nase busy.

 10. No urcite mojim zamerom nieje verejne snivat, spriadat kdejake plany a projekty a jasnozrivo nad nimi fantazirovat, planovat a cojaviemco – to tak iba na prvy napohlad vyzera. Ja sa svojimi verejnymi uvahami hlavne pokusam takto oslovit ludi, ktori by mohli, chceli alebo vedeli pomoct nejakej myslienke v ramci busoveho nadsenectva. Nezistneho nadsenectva, ktore v mojom pripade castokrat hranici s naivizmom v ocakavani reakcie inych. Posunut veci dopredu, urobit nieco, z coho nekvapkaju peniaze ale dobry ciel a vysledok. Nuz a ak sa nik prave vtedy neozve, tak niektore projekty sa pozastavia a cakame na inu vhodnu chvilu. Viete enemy ja niesom robocop – mozem mat myslienky, vytvorit im podmienky, dat do nich vlastne prachy, ale uplne sam riesit take rozsiahlejsie veci je vzhladom k tomu ze sa zivim inym, nerealne. A potom vas dorazia verejne ti ktori vedia pomoct, ktorym poskytnete priestor atd. a to len preto ze im to nepodate este nakoniec aj uplne zadarmo…

  Viete kolko ludi a spolkov je v tejto branzi zazobanych a mohli by pomoct? Ale nepomozu. V stanovach maju vznesene mety o zachrane historickych autobusov a dedicstva, ale realne a nezriedka sluzia ich mechanizmy prijmania darov, sponzoring a prispevkov od statov ako legalizovana pracka na posukromnicovanie penazi. Pridu prachy, renovuje sa sukromny autobus. Nic proti tomu, ked je niekto sikovny a zozenie ich a ,,prezenie“ cez statny zakon ktory mu umozni renovovat sukromnu vec. To je v poriadku. Ja taky sikovny niesom, priznavam. Len by v tejto nasej cinnosti mohli aspon trosicku podporit aj neziskove veci, ten ideal okolo ktoreho sa tocime, viacmenej pre vsetkych uzitocne a verejne veci ako je napriklad rocenka. Ale nic… To bolo moje vytriezvenie z naivizmu s ktorym so dosiel robit do tejto branze Veteranbus.

  Tato nezavislost na sponzoroch a spolkoch ma ale aj malu vyhodu – v amaterskych podmienkach si mozme slobodne povedat co chceme a niesme odkazani na nevyhnutnu existenciu vzdy a len dobrych vztahov s kazdym v branzi a to aj za cenu pokrytectva, bratrickovania, investigativneho slepectva a zamerneho nelezenia do problemov. To preto lebo nas samotnych tento projekt nezivi, ako inych, ktori SU ZAVISLI na vseobecnej priazni. Nevyhodou je, ze tito dotknuti ludia budu chybat viacmenej na strankach VB, lebo nam nic zo svojej cinnosti neposunu. Aku cestu by ste si vybrali vy?

  Takze iste uznate ze ked takto ,,nepekne“ vleziem pod kozu starsim v branzi, asi ma velmi nemaju v laske. Odhliadnuc od toho, ze vela ludom sa nasa cinnost nepaci – totiz realne prispievame k zachrane dalsich a dalsich busov, co na prvy pohlad vytvara dojem, ze im ,,kazime cenu“ a mieru vzacnosti. To je dost polemicka tema, vsak? No ale zatial sme si vsimli len narast zaujmu a narast cien – najma esiek. To uz je druhy pohlad… 🙂 Majte sa pekne.

 11. Díky za vyčerpávající odpověď, dovolím si ještě pár poznámek na okraj.

  – Má slovensko-česká poznámka neměla rozhodně žádný xenefobní podtext, jsem na tom velmi podobně a – ač to mám ze severních Čech velmi daleko – nevnímám rozhodně naši východní hranici jako hranici, ale spíš jako takovou historickou kuriozitu :o) Jen jsem tak mezi řádky vyjadřoval svůj pocit z nultého čísla AN: Přišlo mi, že to nejvíce jsem si početl z produkce Veteranbusu. Ale nijak jsem to nepočítal, je to jen takový můj soukromý dojem…

  – Má drobná skepse vůči AN vychází z toho, že jsem taky profesí novinář, a tedy důvěrně znám všechny zmiňované problémy (platby, distribuce, tisk, aktuální stav trhu…). Ne, že bych Vám nefandil nebo si jejich vznik nepřál, ale denodenní praxe (usilovně mě tlačící do jiného oboru) mě přesvědčuje o tom, že jestli ještě vůbec mohou vzniknout nějaká nová tištěná média, tak rozhodně ne teď. Ale třeba se mýlím a přesvědčíte mě o opaku – pak bych samozřejmě dlužil hluboké smeknutí klobouku.

  – K té odbornosti: Tady jsme se možná trochu nepochopili (což bude má vina, neb jsem tu myšlenku jen nakousl a pozapoměl, že nemůžete znát mé názory a tedy si ji domyslet). Já jsem ani tak nenarážel na odbornost či neodbornost webů o dopravě – to už bych si asi ani netroufl posuzovat, protože nejsem ani odborník, ale díky dlouhodobému zájmu o věc ani klasický „běžný uživatel“. Má narážka byla pouze lehkou urážkou (či možná jen postesknutím) útočící na nejrozšířenější média a jejich neodbornost, resp. lenost/neschopnost ověřovat fakta. Hlavní slovenská zpravodajská média nesleduji tak důkladně, takže tam bych se neodvažoval soudit, ale u nejsilnějších médiích v Česku to je naprostá tragédie. Zvláště mluvíme-li o jejich webových verzích. Hlavní internetové deníky se nezdráhají označit padesát let starou lokomotivu za moderní, ke článku o ostravské MHD dají klidně fotografie z Prahy, nekvalitní autobusy z Turecka označí jako špičkové německé, či prostě zveřejný text účelově jednostranné tiskové zprávy jako ověřenou redakční zprávu. Prostě hromada fatalit, která dohromady vytváří u laické veřejnosti naprosto zkreslený obraz… Mohlo by mi to samozřejmě být jedno, ale mě se z principu nelíbí, jak média tohoto typu velmi zásadně promluvají do veřejného mínění (potažmo i do směřování společnosti a státu) a přitom jejich úroveň je tragická.

 12. Dobry den, ono slovenske media na tom nie su lepsie. Faktografia na hlinenych nohach, domienky sa vydavaju za fakty, z novinarskeho jazyka a stylu sa stala parodia. Novinarcina je – podobne ako grafika – doslova penetrovana amatermi a defraudantmi.

  Ale mozem ja kritizovat cosi zo slovenskej medialnej branze? Nemozem. Lebo toto co produkujem na strankach Veteranbusu, castokrat neni o nic lepsie. Clanky su narychlo napisane alebo zosmolene z mailov (po veceroch a nociach ked mam perne dni tak rychlo cosi aktualizujem). Chybaju relevantne zanre ako rozhovor ci reportaz (nik na to nema cas), je velmi malo priamej reci, dost slaba stylistika. Pokulhava faktorgrafia. Keby tuto moju ,,produkciu“ videl moj sefredaktor spred rokov, chcel by ma zrejme nakopat do guli. Ale vzhladom k amaterskym podmienkam to zatial lepsie robit neviem, aj ked sa snazim.

  O hodny kus zlepsuje tuto situaciu moj novy kolega Jaro Filo, ktory novinara nikdy nerobil, ale jeho clanky su pekne napisane, citit z nich ze ho to bavi a ze ma zaujem. Ma aj prirodzeny novinarsky talent aj talent pre stylistiku. Ba dokonca, pozna okolo seba aj o dost mladsich ludi, ktori na novinarov a dospelych este musia dorast ale uz dnes su realnou perspektivou pre tento projekt. Maju dravost, idealizmus, nadsenie, mladicky elan, netrpezlivost atd. Ja uz niesom najmladsi a moja nejaka energickost bude pomalicky dohnivat… 🙂

  Velmi radi by sme kohosi ziskali v Cechach aspon ana sporadicke prispievanie. Ta myslieknka spolocneho cs. webu je podla mna aktualna – sme tak male krajiny ze kazda uzsia komunita by na webe vytvarala uz doslova len weby s komornou navstevnostou. To nemusi byt na skodu alebo zle, ale pri spravodajskych weboch je predsa len navstevnost dolezitym parametrom 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.