Skelet na Prage RND je rekonštruovaný ,,od zelenej lúky“…

IMG_0348V mimoriadne náročnej renovácii pokračuje aj Štefan Píri z Hokoviec pri Leviciach. Už niekoľko mesiacov ,,sa pasuje“ s kompletnou rekonštrukciou skeletu Pragy RND, ktorý bol na mnohých miestach úplne prehnitý a nerenovovateľný.  Prakticky sa muselo začať doslova od zelenej lúky…,,Museli sme kúpiť ohýbačku plechu a ďalšie stroje, pomocou ktorých si dokážeme na základe technických výkresov a podkladov vyrábať úplne nové diely,“ uviedol pre Veterany.EU Š. Píri. ,,Najťažšiu prácu v oprave skeletu už máme za sebou – museli sme vyrábať takmer všetky nové stĺpiky a ďalšie časti, skelet však máme nakoniec hotový. Pristupujeme k výrobe nových plechových častí, po ktorých príde na rad opláštenie.  Podvozok máme takisto komplet hotový. Potvrá však ešte nejký čas, kým sa tak náročnú prácu podarí dostať do finálnych fází. Odhadujem to tak na jar budúceho roku,“ dodal Š. Píri. Majiteľov prajeme veľa trpezlivosti a úspechov v renovácii.

-ver-

Komentárov

  1. Dobrý deň pán Píri,

    radosť pozerať, ako sa renovuje autobus. Bolo by vhodné, aby aj iní majitelia nás informovali o postupe prác. Takéto fotky sú omnoho viac zaujímavejšie, ako už fotky hotových autobusov.
    Takéto informácie poslúžia aj ako databáza autobusov, v rôznom stupni renovácie.

  2. Ďakujem za povzbudenie pán Ivaško, budeme dalejinformovat verejnost o oprave Pragi RND už sa tešíme na jeho prvú jazdu na jar buidúceho roka .

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.