S legendou do Tatier, alebo fotojazda s EMU 89.009

Vážení čtenáři, rádi bychom vás pozvali na dopravní akci, kterou pořádá spolek mladých dopravních fanoušků, zvaný Dopravní fotoakce. V sobotu 24. srpna 2019 se uskuteční fotojízda s legendární tatranskou električkou Tatra EMU 89.0, kterou železniční spolek Veterán klub železníc Poprad v loňském roce opravil a vrátil zpátky do provozu v Tatrách.

Električky v Tatrách jsou už přes 110 let nedílnou součástí slovenské železnice. I přesto, že se jedná o vlaky, získaly si během let lidovou přezdívku „Električka“, neboť se tento specifický provoz v mnohém tramvajím podobá. Ačkoliv současný vozový park na tratích mezi Popradem, Starým Smokovcem, Štrbským Plesem a Tatranskou Lomnicí, v celkové délce 35 km, už tramvaje příliš nepřipomíná, i díky naší akci budete mít možnost se tradičním vozidlem, podobným hojně rozšířené tramvaji T3, svézt.

Roku 1965 byla v Tatře Smíchov vyrobena první elektrická jednotka řady EMU 89.0. Električky z pražské Tatry se staly po čtyřech desetiletích v provozu s cestujícími legendami, bez kterých si už nedokážeme Vysoké Tatry představit.

Náš vůz s pořadovým číslem 9, se kterým budeme mít v srpnu letošního roku jízdu pro železniční fanoušky, byl po vyřazení z pravidelného provozu s cestujícími provozován jako služební vůz, například na strhávání ledové námrazy z trolejí.

Na podzim roku 2018 se ke 110. výročí električek ve Vysokých Tatrách vůz po opravách laku a vybraných vnitřních komponentů, včetně mechanické části vozu, vrátil na tratě Tatranských elektrických železníc, tentokrát již jako historický.

Během akce bude mít osmdesát z vás jedinečnou možnost navštívit depo TEŽ v Popradu, samozřejmostí bude také mnoho fotozastávek. Celá akce bude rozdělena na dvě skupinky, s exkurzí ráno před jízdou a odpoledne po jízdě. Celková cena za tuto akci činí 550 Kč / 22 €, platba probíhá převodem na účet.

Pozvánku v PDF formáte naleznete ZDE.

Další informace k akci naleznete v pozvánce nebo na e-mailové adrese: dopravnifotoakce@email.cz

Odkaz pro informace na Facebooku: https://1url.cz/KMltP

Odkaz pro sledování fotografií a informací na Instagramu: https://1url.cz/OMBnp

Nejedná se o placenou propagaci.

Jakub Hranický

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.