RTO a ŠX na fotografiách bývalých majiteľov

skenovat0001Nebýva často, aby sme dostali na uverejnenie fotografie, ktoré pochádzajú z rodinných archívov a vozidlá na nich priamo súvisia s rodinou ich majiteľa. O to väčšiu radosť máme, že sa nám podarilo niekoľko veľmi pekných fotografických kúskov získať od nášhho čitateľa M Lánika z ČR.

Ako nám M. Lánik píše, ,,tyto fotky jsou od nás, poněvadž jsme byli majitelé techto aut – např.ŠL byla našeho dědy v které měl pojízdnou čistírnu peří,nebo jak muj otec klečí ze předu Barči ta kdysi brázdila Slovensko s kolotoči a potom SSSR a dokonce je vyfocena v knize  JANA NEUMANNA, Stěhovák bym mého strejdy V.FINKA, který brazdil SSSR a Ikarus patřil mému druhému dědovi M. LÁNIKOVI, který s ním brázdil slovensko s cirkusem,“ píše M. Lánik.

Za fotografie pekne ďakujeme!

10 Comments

 1. Zajímala by mě, odkud je ta PV-59-34, rok přihlášení odpovídá až roku 1986. Nejedná se náhodou o pana Finka, který má v Dobrochově (u dálnice mezi Prostějovem a Vyškovem) servis nákladních vozidel a stojí mu těsně u dálnice na prodej řada náklaďáků? Stálo tam červené RTO, ŠL11 a ŠD11, kam se poděla ešelka nevím, ale ešda je v depozitu na druhém konci republiky a erťák se dělá.

 2. Bude to asi pan Finka – jeho meno sa spomína v clanku. A kto ma tu Esdu v depozite?

 3. Finků můžou být stovky, myslel jsem, jestli nejde přímo o tohoto, když už se na jednom vote vyskytuje spz PV.

 4. Na té ŠL PV 59-34 mi něco nesedí.
  pokud má tuto masku a dělené nárazníky, neměla by náhodou mít transparent nadše dveřmi? ale tato ho nemá, takže by měla mít nedělený nárazník a masku klasicky z 1310.
  pokud někdo něco o této šl víte, určitě by mě to zajímalo.
  Jinak to obytné RO je taktéž vyfoceno v knize od J.Neumanna (autobus Š706 RO)
  v sekci jiné využití, a je tam u toho napsánu: ,,hodně často se vozy RO přestovovaly na obytná vozidla,,
  pravděpodobně je to on.

 5. Inak, na RO stahovaka narazil teraz nedavno jeden citatel v Cechach a je vraj v nadejnom stave, ale chatra pod holym nebom a majitel nechce ani pocut o predaji ci renovacii ci cokolvek. Povedal ze tam zhdrzavie a potom ho rozpili a odvezie do srotu. Ale nepreda ani za nic. Co na to poviete? Nie je to nejaky druh obzvlast uchylneho sadomasochizmu?

 6. Pro Stokra556 – vše s dělenými nárazníky:
  1608 – vlnitý plech a transparent
  1620 – rovný plech a transparent
  1628 – rovný plech a bez transparentu
  1630 už měly nové nárazníky, kdy začaly tvarované lemy blatníků teď nevím

 7. Study:
  takže podle toho, co jsi napsal, je to na fotce 1628, ale není náhodou označení 1628 pro šm11 a ne šl11?
  ja tohle nevím, ale klasická šl11(vzduchove dveře vepředu a uprostřed, nezapočítávaje verzi turist), byly verze 1305 a 1310. a ta co je na fotce mi jako šm moc nepřipadá.

 8. Nejde mi doma internet, psal jsem z kavárny, nějak jsem nad tím nepřemýšlel (jde mi tak nějak napůl, nevím ani co se děje v diskuzi na hlavní straně, kde jsem odtama psal), nebude to překopávka z ŠM? Nakonec se podívej třeba na Rábu, přijde mi jako novější co bývala na pozdějších sériích atmosferických Karos – bude to bastl jak, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.