Rožňavský Garant máme aj na pamätnej fotke

tabberPredčasom sme na našich stránkach v sekcii Vraky uverejnili fotografie vtedy ešte  neznámeho vozidla, ktoré stojí opustené a hnijúce pod holým nebom v jednej z rožňavských záhrad.  Vozdila by sa mohol ujať záujemca, ktorý by ho povedzme zrenovoval a tým zachránil, keby prístup majiteľa záhrady a vozidla nebol jedným z tých, ktoré  prinášajú pre veteránske duše iba rozhorčenie – totiž pán majiteľ údajne uvažuje, že vozidlo zrenovuje, avšak počas nášho rozhovoru s ním vysvitlo, že na jeho hnitie vo vlastnej záhrade sa prizerá už vyše 20 rokov…

Na podnet článku sa ozval jeden z obyvateľov Rožňavy a zaslal nám fotografiu svojho príbuzného, ktorý na danom Garante jazdil po Rožňave dlhé roky. Keďže v Rožňave a na okolí bol tento Garant svojho času  jediný, zrejme určite ide o  to isté vozdilo. Garant rozvážal po Rožňave chlieb a pečivo, bol však uspôsobený aj na prevoz ako mikrobus pre deti do školy.

Jeho ďalší osud je neistý. I napriek tomu že je takmer v kompletnom stave (chýba zadná náprava, ktorá je však uložená v hospodárskom dvore majiteľa vozidla v neďalekej obci) a predné plechy, zrejme definitívne dohnije v predstavách majiteľa, ktorý ho iluzórne ,,zachraňuje a renovuje“…

Pozrite si teda aspoň dobovú fotografiu Garantu z jeho lepších čias 🙂

garant_resize

voz1

  1. Garant na pamätnej fotke nie je totožný s uvedeným vozidlom. Garant na prvej fotke pochádza z Michaloviec . Ja som bol jeho majiteľ, a Garant som predal v roku 2005.

  2. Starym ludom možu prisť aj 4 roky ako „dlhe roky“… Na dedine sem tam stoji čas 😀

  3. Som rád že mi začínate veriť. Ešte by som rád uviedol, že mám aj kúpno- predajnú zmluvu.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.