Retroreklama na kofolu: Praha ako v roku 1960

RetroreklamaPRAHA – Určite ste si všimli, že v poslednom období sa v televízií začala objavovať netradičná reklama na Kofolu. Tento najznámejší nealkoholický nápoj v Československu totiž oslavuje svoju 50. Tvorcovia sa preto k tomúto výročiu rozhodli natočiť reklamu, ktorá sa vracia na úplný začiatok.

Kvôli natočeniu minutového spotu na Kofolu sa Praha na jeden víkend vrátila do 60-tych rokov minulého storočia, presnejšie do roku 1960. V uliciach premávali staré električky a v dobových stánkoch sa predávali 50-rkov staré noviny. Pozrite si reklamu na Kofolu, v ktorej sa okrem historickej električky, objavil aj nákladný automobil.

Kofola – 50. rokov – slovenska verze

Kofola: láska není žádná věda

Kofola – Laska nie je ziadna veda spot SK

Autor: Patrik Špačinský
Zdroj: Nový čas
Foto: Nový čas

2 Comments

  1. Pekná reklama, len neviem, prečo na rozvoz ČS Kofoly zvolili tvorcovia nákladnú IFU z DDR, ktorá sa u nás ani nepoužívala (pokial viem…). A nech pozerám ako chcem, v texte spomínanú nákladnú Tatru tam veru nevidím :o(.
    Žeby reklama vznikla v Nemecku?

  2. Pekná reklama, celkom dobrá spomienka na to, ako sa tento nápoj v začiatkoch vyvíjal (malá zaujímavosť – Kofolu totiž komunisti dali vyvinúť ako protiklad proti Coca-cole a podobným „západným“ nápojom) mne sa pozdáva, len mojím rodičom sa nepáči – neviem prečo…Asi možno preto, lebo je to reklama.
    Mna osobne vedia najviac vytočiť reklamy s politickou tématikou, lebo vždy to ide podľa hesla „sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú“
    Ale radšej sa vrátim ku Kofole – ten profesor (bohužiaľ si už nespomínam na meno) za vyvinututie tohto nápoja dostal 1000,- Kčs, čo bol v tejto dobe ozaj veľký peniaz – asi dve tretiny vtedajšieho priemerného platu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.