Retronávraty: Nedeľná nádielka fotografií z Košíc

rozl52Nový rok je už tu a to je čas aj na prevetranie archívu. Minulý rok sme vám prinesli v tom čase už asi 2- ročnú reportáž z Brekova a dnes vám prinášame opäť staré správy, hoci už nie tak staré ako to bolo v prípade Brekova, ale o niečo novšie – z minulého roku. Tentoraz vám prinášame fotografie z troch akcií, ktoré sa konali minulý rok v Košiciach – rozlúčku s autobusmi, ktoré minulý rok opustili košické ulice, tradičné májové Cassovia retro s už neodmysliteľnou výstavou historických električiek, ktorá je tradične súčasťou Dní mesta Košice a kde sa prvýkrát predstavila čerstvo zrenovovaná Karosa ŠD 11 a zavítame aj do vozovne na Bardejovskej ulici počas Dňa otvorených dverí v DPMK,  ktorého program asi okrem predstavenia nových autobusov a električky nepriniesol nič nové, ale aspoň malým oživením boli ukážkovo zreštaurované historické Ikarusy 311 a 620 z maďarského Miskolca, z ktorých – dovolím si jednu štipľavú poznámku – aspoň z tých by si mal DPMK v rámci starostlivosti o svoje „historické vozidlá“ vziať príklad, ak nie zo spomenutej Karosy ŠD11, ktorá je nádherne zrenovovaná a s ktoru ste sa minulý rok mohli aj odviezť do Bratislavy na Deň otvorených dverí v DPB. Holt, ako vidno, na renovácie historických vozidiel v DPMK peniaze „nemajú“, ale na rozdávanie kamarátom v „spriatelených“ firmách už áno, ako ste si mohli všimnúť podľa doslova povodne nových autobusov jednej nemenovanej trojjedinej značky.

Mimochodom akciu Cassovia retro poctil svojou návštevou okrem iných pánov a dám v dobových kostýmoch aj Milan Rastislav Štefánik (na foto v príslušnej galérii z okna ŠD). Ako sa mu podarilo preskočiť sto rokov do súčasnosti, sa nám zistiť nepodarilo, no  zrejme v tom má prsty nejaký šialený vedec. 🙂 Nenašli ste niekde náhodou stroj času?

Rozlúčka s autobusmi     

 

Cassovia retro

DOD v DPMK

 

Text & foto: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.