REPORTÁŽ | Prvomájové stretnutie historických vozidiel v Šuranoch

ŠURANY – V stredu 1. mája 2024 sa konalo viacero zrazov historických vozidiel. Jeden z nich sa už tradične uskutočnil v jednom z miest Nitrianskeho kraja. Aj napriek veľkému množstvu podujatí tu bola celkom slušná účasť. Celkovo sem zavítalo približne 80 vozidiel vrátane historického autobusu Karosa C 734 „Barborka“ z Trnavy a nákladného automobilu Barkas pána Jána Zmajkoviča.

Na rozdiel od iných akcií sa tu žiadne chuťovky neprezentovali. Išlo o historické vozidlá z obdobia socializmu, ktoré väčšinou tvorili Škody 105, 110, 120, Favorit a Žigulík. Po dopoludňajšej registrácii začínajúcej o 10-tej hodine sa na poludnie uskutočnila 75-minútová okružná jazda zo Šurian cez Úľany nad Žitavou, Mojzesovo, Černík, Komjatice a Lipovú späť do Šurian. Prítomní návštevníci mali možnosť túto jazdu absolvovať v starej dobrej modro-bielej Karose.

Okružnú jazdu po okolí Šurian bolo možné absolvovať v historickej Karose C 734.

Po návrate do Šurian sa uskutočnila tombola s losovaním drobných vecných cien pre účastníkov (knihy, súčiastky na automobily, pivné darčeky a iné pochutiny) a následne odovzdanie cien zástupcami rôznych veteránskych klubov. Nasledoval voľný program počas ktorého sa účastníci podujatia pomaly rozchádzali späť do svojich príbytkov.

Jedným z ocenených bol aj pán Ján Zmajkovič s automobilom Barkas

Počas celého dňa bolo v ponuke občerstvenie vo forme čapovaného piva, kofoly, zmrzliny a gulášu. Nechýbal však ani predaj rôznych čačiek-mačiek pre deti.

Autor: Michal Jajcaj

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.