Redakčný oznam: Nová rubrika na našom webe

Vážení návštevníci stránky Veterány.eu. V záujme sprehľadnenia obsahu nášho spravodajského portálu sme od nedele 16.10.2011 pristúpili k menšej zmene organizačnej štruktúry nášho webu. Zriadili sme novú rubriku s názvom Seriály, kde sme do jednotlivých podsekcií zaradili články z 5 seriálov, ktoré Vám v pravidelných intervaloch prinášame.

Ide o nasledujúce seriály:

  • Po stopách lanových dráh (k dnešnému dňu 15 dielov)
  • Po stopách trolejbusových tratí (momentálne náš najnovší seriál s 2 dielmi)
  • Po stopách nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratí (najstarší a počtom najrozsiahlejší s 56 časťami)
  • Veterány deťom (nezabúdame ani na tých najmenších)
  • Zaprášené projekty (stav k dnešku 19 častí)

Pevne dúfame, že aj táto zmena prispeje k ešte lepšej orientácii obsahu na nášom aj vašom portále a taktiež k väčšiemu záujmu o históriu jednotlivých druhov dopravy. Keďže sme spravodajským portálom orientujúcim sa prioritne na veterány, aj články v týchto seriáloch sú orientované predovšetkým na minulosť.  Jednotlivé články týchto seriálov však ponúkajú a odhaľujú aj cesty, akými by sme mohli kráčať aj v prítomnosti a budúcnosti. Učia nás byť hrdými na prácu našich predkov a vážiť si to, čo tu po sebe zanechali. Najmä pri článkoch seriálu o nepoužívaných, zrušených, či nedostavaných železničných tratiach to môžeme najviac pozorovať. V minulosti sa často neuvážene a nekoncepčne zrušila prevádzka na jednotlivých tratiach a rozmohla sa nám výraznou mierou individuálna automobilová doprava. A tak v dnešnej dobe často pociťujeme aj negatíva tohto druhu dopravy a do zamestnania, škôl, za oddychom a našimi známymi sme nútení tratiť čas v dopravných zápchach. Pritom si často neuvedomujeme, že vedľa tej preplnenej cesty sú aj koľajnice, ktoré už roky chátrajú. Tie koľajnice tam nestavali naši predkovia len tak, ale s konkrétnymi predstavami a cieľmi.  Správajme sa teda tak, aby aj naše deti keď vyrastú, mali možnosť v budúcnosti rozhodovať, ako naložiť s danými dopravnými stavbami. Pre nich je určený seriál Veterány deťom, za čo patrí poďakovanie najmä nášmu stálemu čitateľovi Sergejovi. Lanové dráhy majú svoju nezastupiteľnú úlohu najmä v horskom prostredí, trolejbusy v kopcovitom teréne. Nie všetko, čo bolo naplánované, sa aj podarilo zrealizovať – či už z ekonomických, politických, alebo iných dôvodov. O týchto veciach sa môžete viac dočítať v seriále Zaprášené projekty.

Do budúcnosti zvažujeme aj s rozšírením počtu seriálov, aby sme sa mohli venovať aj iným druhom dopravy. Počet 5 teda nie je konečný a v istom časovom horizonte by sa malo ešte zvýšiť. Keď to bude aktuálne, tak Vás o tom budeme samozrejme informovať. Prajeme teda príjemné čítanie článkov v našich seriáloch a úspešný vstup do nového pracovného týždňa!

Za spravodajský portál Veterány.eu
Peter Vodička

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.